Kiváló kezdés Kuvaitban

PIETSCH TIBORPIETSCH TIBOR
2006.09.13. 00:58
Címkék
Heten, mint a magyarok. Ami még itthon is említést érdemelne, az Kuvaitban már-már csodaszámba megy: egy klub, nevezetesen a Salmiya hét magyar edzőt foglalkoztat. De történt ennél nagyobb csoda is…
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt
Németh Ferenc
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt
Németh Ferenc
Egervári Sándor távol Magyarországtól is sikeres edzô maradt

A felnőttcsapat élén álló Egervári Sándor, Kenyeres Imre páros páratlan bravúrt vitt véghez: a GCC Cup (mondjuk így: az öböl menti országok Bajnokok Ligája) legjobb négy csapata közé vezette a Salmiyát. Ahhoz képest, hogy a legutóbbi bajnokságot a harmadik helyen befejező gárda csak az ezüstérmes visszalépése miatt ugorhatott be… Szakértők állítják: a „magyaros” kuvaiti együttes a legnehezebb csoportba kapott besorolást, arrafelé a bahreini Riffa, illetve az ománi Mascat is nagy tiszteletnek örvend, hát még a szaúdi Hilal… Nos, utóbbi a térség legjének számít: a legjobbnak és a leggazdagabbnak. Szóval megvolt a sorsolás, aztán következtek a meccsek.

„Nyitányként a Mascatot vertük öt egyre, szerintem azért, mert remekül sikerült a formaidőzítésünk – elemezte a történteket Egervári Sándor. – A Genfi-tó partján, Lausanne mellett tizenhat napot készülhettünk, onnan utaztunk Rijadba. Lendületben voltunk, nyertünk is. A második mérkőzésünket a Riffa ellen vívtuk, egy nullával azt is behúztuk, kezdtünk közel kerülni a továbbjutáshoz. Majd tovább is jutottunk, tudniillik kettő egyre legyőztük a Hilalt. Mondhatni: az első felvonásra nem lehetett panasz, reméljük, a folytatásra sem lesz. A visszajelzések rendkívül hízelgőek voltak, a repülőtéren hatalmas tömeg várt minket, miközben mi annak örültünk, hogy öregbítettük a magyar labdarúgás hírnevét.”

Hogy milyen az élet a GCC Cup október végi elődöntője előtt?
„A Duna Tv-n kívül a Kossuth, illetve a Petőfi rádiót is fogjuk, így teljesen képben vagyunk – derült ki a szakvezető szavaiból, hogy ilyen szempontból nincs is messze Kuvait. – Azt például örömmel láttuk, hogy a válogatottnak jobban megy, mint a korábbi időszakban. Az otthoniak közül persze sokan hiányoznak, a családtagok, a barátok, a korábbi játékosaink, ám amikor aláírtuk a szerződést, tisztában voltunk azzal, hogy a honvággyal is meg kell küzdenünk. A helyi szokásokhoz igyekszünk mihamarabb alkalmazkodni, így mostanra ahhoz is hozzászoktunk már, hogy az edzéseket csak este lehet megtartani, mert napközben negyven Celsius-fok a minimum.”

Már csak egy kérdés: mi lenne a nagyobb bravúr, a döntőbe jutás a kupában vagy egy nátha begyűjtése?
Egervári Sándor válasza: „Hirtelen nem tudok dönteni, azonban egy megfázást nekem megérne a finálé…”

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
11 perce

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
27 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
50 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
1 órája

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
1 órája

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik