A jelszó: Haladás az élvonal felé!

Z. A.Z. A.
2006.10.08. 01:19
Címkék
A 9. forduló rangadóját az NB II Nyugati csoportjában Szombathelyen játszszák, ahol a listavezető Haladás a harmadik helyezett Gyirmót együttesét fogadja. Miután a Szombathely egy fegyelmi ítélet miatt (lásd keretes írásunkat) három pontot elveszített, a csapatokat immár csak három pont választja el egymástól.
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak
Kellemes teher: a Haladás csapatkapitánya, Balassa Péter azt szereti a legjobban, ha a gólok után rácsimpaszkodnak a társak

A szombathelyi eredménysor párját ritkító: a bajnoki rajton a Haladás hazai pályán 4–1-re legyőzte az Integrál-DAC-ot, aztán nyert 1–0-ra a Mosonmagyaróvári TE 1904 otthonában, majd a BKV Előre ellen is 4–1-re nyert. A negyedik fordulóban a szombathelyiek 2–0-ra diadalmaskodtak Celldömölkön, aztán otthon 2–1-re „lebirkózták” a Kaposvölgyét, majd zárt kapus meccsen verték 1–0-ra a Lombardot, mégpedig Pápán.

Ezt követően következett egy kisebb botlás, kétgólos előny után a csapat Szombathelyen pontot veszített a Felcsút ellen (2–2), a soroksári 3–0 (ezt a meccset megóvta az ellenfél, így a Haladás összteljesítményéből három pont hiányzik), és mindez azt bizonyítja: a Haladásnak háromesztendei távollét után nagy esélye van visszakerülni a legjobbak közé. Mindez akkor is igaz, ha az éllovasnál játékosok, vezetők egyöntetűen vallják, a remek rajt ellenére nem szabad túlzásokba esni, huszonkét meccsel a bajnoki zárás előtt felesleges egy csapatot az aranyérem első számú várományosának titulálni.

Igaz, azt az együttes biztos pontja, Balassa Péter sem titkolja, társaival együtt mindent elkövetnek azért, hogy álmaik valóra váljanak.

„Mindannyian örülünk, hogy jól kezdtük az őszi idényt, nagyszerű érzés az első helyről várni a következő mérkőzést, azonban nyolc forduló után nem hihetjük el magunkról, hogy csakis mi szerezhetjük meg az aranyérmet – mondta Balassa Péter. – Azért, mert valamelyik csapat, mondjuk, öt-hat, esetleg kilencpontos hátrányba került velünk szemben, még nem lehet leírni. Az ellenfeleinket tiszteljük, igyekszünk minden győzelmet az értékén kezelni, és persze bízunk abban, hogy a folytatás is sikeres lesz. Riválisokban nincs hiány, a Dunaújváros, a Pápa vagy éppen a hét végi ellenfél, a Gyirmót igenis nagy játékerőt képvisel.”

Mi több, a szombati ellenfélről azt mondta a szombathelyiek középső védője, a Haladás mellett nála a Gyirmót számít a Nyugati csoport erős csapatának...

Véleményét egyfelől arra az edzőmérkőzésre alapozza, amelyet még a nyáron játszott le a két együttes (2–1-es szombathelyi sikerrel zárult), másrészt arra, hogy a Gyirmótban is több, korábban az élvonalban szereplő futballista játszik, és nem mellékesen Hannich Péter személyében kiváló szakember dirigálja az állományt.
A várakozás feletti bajnoki rajt meghozta a szombathelyi szurkolók kedvét is: míg a nyitó fordulóban ezerötszáz drukker biztatta a Haladást, addig a Felcsút elleni bajnokit már háromezren látták.

„Nyáron volt két esztendeje annak, hogy visszajöttem a Haladáshoz, éppen akkor, amikor az együttes kiesett az élvonalból – mondta Balassa Péter. – Akkor a Lombard távozása után tulajdonképpen újra kellett építeni a városban a futballt, és úgy tűnik, jó úton járunk. Tizennyolc esztendősen a Haladásban lettem élvonalbeli labdarúgó, remélem, jövőre újra az élvonalban futballozhatom. Az edzőnk, Artner Tamás kiváló edző, ő a jó eredmények ellenére is mindig azt mondja: ne képzeljünk többet magunkról, mint amik vagyunk. Sokat számít, hogy értelmes, fiatal társaság jött össze nálunk, a srácok igenis a legjobbak között akarnak futballozni, és én hiszek abban, hogy a Haladás a következő bajnokságot az első osztályban kezdi el.”

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- H ---- &
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
4 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
52 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik