Veszélyben a Sportkórház?

B. R.B. R.
2006.11.25. 02:54
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi ülésén dr. Berkes István, az Országos Sportegészségügyi Intézet főigazgatója bejelentette: nem hivatalos hírek szerint elképzelhető, hogy a magyar sport egészségügyi fellegvárát rehabilitációs intézetté alakítják át.
„Érdeklődve és aggódva várjuk a keddet, amikorra az országos egészségügyi intézetek vezetőit berendelték a minisztériumba. A Sportkórház nem szerepel azon a harmincegy nevet tartalmazó listán, amely a kiemelt, védett egészségügyi intézeteket foglalja magába. Bízunk benne, hogy a felelős döntéshozók figyelembe veszik a Sportkórház egyetemes sportegészségügyi értékét” – mondta dr. Berkes István. Az elnökségi ülésen szó esett a MOB 2007-es költségvetéséről is, amely 164-ről 184 millió forintra emeli a sportági szakszövetségek, az olimpiai kerettagok és az olimpiai műhelyek támogatását – amelyet a MOB kizárólag saját bevételének terhére folyósít. A MOB működési támogatására előirányzott állami hozzájárulás eközben minden eddiginél kisebb összeget jelentene 2007-ben, a versenysport legmagasabb szintű támogatása pedig 300 millió forinttal kevesebb lenne a korábban megismert számokhoz – 1.7 milliárd plusz 500 millió – képest.
Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
1 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
4 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
11 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
17 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
44 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
49 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
54 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik