„Az edzőmmel volt bajom”

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2006.12.24. 01:35
Címkék
Nyáron a Kométa-Kaposvárból Görögországba, az Ethnikoszhoz szerződött Dávid Zoltán, a magyar válogatott nyitásfogadó-első ütője. Odakint azonban megelégelte edzője mogorva stílusát, és a Bajnokok Ligája-résztvevő osztrák Aon hotVolleys Wiennél kötött ki.
– Szezon közben váltott csapatot, ez általában nem jelent jót. Mi történt?
– Minden rendben volt, jó csapatba kerültem, a játékomra sem lehetett panasz, egyedül az edzőmmel volt bajom, Kosztasz Delikosztasszal nem jöttem ki – mondta Dávid Zoltán. – Az elnökség tagjai is elégedettek voltak velem, de a tréner rendszerint minősíthetetlenül beszélt velem.

– Mivel indokolta ezt?
– Egyszer közölte, hogy én vagyok a csapat legjobbja, de nem szeret. Én ugye nyitásfogadó-első ütőként szerepelek, de az egyik meccsen például nem engedte, hogy fogadjak, viszont labdát sem kaptam támadásban. Aztán amikor benyeltünk három nyitást, engem cserélt le. Másnap megkérdeztem, miért kellett lejönnöm, erre a harmincnégy éves görög edző azt válaszolta, hogy ez az ő filozófiája. Egyébként tényleg nem voltunk roszszak, egy amerikai és két szerb csapattársam volt, a tizenkét csapatos bajnokság hetedik helyén álltunk novemberben, amikor eljöttem, most a tizedik az együttes.

– Fura figura lehet a tréner.
– Az egyik edzésünket végignézte az elnök, akkor az edző végig dicsért, amikor az elnök elment, akkor meg elkezdett szidni. Ebből elegem lett, eldöntöttem, hogy távozom. Figyeltem az interneten a híreket, beszélgettem sok ismerőssel, és tudtam, hogy Bécsből elküldtek két játékost. A görög edző elkezdett játékost keresni a helyemre, én pedig megkértem Koch Róbertet, aki tavaly Bécsben játszott, hogy szóljon a szándékaimról az osztrákoknak.

– Mi következett ezután?
– Hazajöttem, aztán öt napig próbajátékon vettem részt a hotVolleysnál, majd megegyeztünk.

– Nem akármilyen csapat, a friss világbajnoki ezüstérmesekkel felálló lengyel Bot Skra Belchatow ellen mutatkozott be új együttesében.
– A Bajnokok Ligája teljesen más világ! A negyedik szett felénél léptem pályára, nyolcvanöt százalékkal fogadtam, és az ütéseim sem voltak rosszak. Most az a legfontosabb feladatom, hogy a kezdőcsapatba verekedjem magam, az edző bízik bennem, s lehetőséget ad. Megyünk Belgiumba egy felkészülési tornára, remélem, ott is sok időt tölthetek a pályán.
Legfrissebb hírek

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
2 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
6 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
22 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
31 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik