„Egy fokkal feljebb léptem”

RODICS DÁNIELRODICS DÁNIEL
2007.02.02. 01:11
Címkék
A magyar válogatott első számú kapusa, Szuper Levente csapatot váltott, a német Bundesliga utolsó helyén álló Duisburgtól a svéd elitliga sereghajtójához, a Malmőhöz igazolt.
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került
Imago
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került
Imago
Szuper Levente örül, hogy erôsebb bajnokságba került

– Legyen szíves, hívjon vissza egy svédországi számon! Az ország előhívóját sajnos nem tudom, egyébként egy szállodában vagyok, tehát ne csodálkozzon, ha a recepciós veszi majd fel a telefont – mondta készségesen Szuper Levente.

– Svédország előhívója negyvenhat. Jegyezze meg!
– Várjon! Felírom!

– Árulja el, hogy került egy malmői szállodába?
– Január harmincegyedikén, szerda éjfélkor járt le az átigazolási határidő. Új csapatom vezetői kedden kerestek meg. Hamar megállapodtunk, és a két klub képviselői is gyorsan megegyeztek.

– Tulajdonképpen miért hagyta ott Németországot?
– Nem úgy alakultak a dolgok az utóbbi időben, ahogy szerettem volna. December elején megsérültem, porckorongsérv miatt kellett kihagynom három hetet. Gyógytornával és pihenéssel sikerült felépülnöm, de igazából nem volt már túl sok értelme a játéknak Duisburgban.

– Ezt meg hogy érti?
– Zárt bajnoksággá tették a Bundesligát, tehát nem lehet kiesni. A csapat az utolsó helyen áll, de így nincs cél, amiért küzdeni érdemes. A vezetők pedzegették, hogy a következő szezonnak csökkentett költségvetéssel fut neki a gárda, s előfordulhat, hogy én nem férek majd bele az elképzelésekbe, mert túl drága leszek számukra. Erre a huzavonára nem voltam kíváncsi, éppen jókor jött ez a lehetőség. Örülök, hogy erősebb bajnokságba kerültem, úgy érzem, egy fokkal feljebb léptem.

– Svédországban viszont egyáltalán nem zárt a liga, könnyen ki lehet pottyanni…
– Éppen ezt szeretnénk elkerülni! Az elitliga utolsó két helyezettje és a másodosztály első négy csapata az alapszakasz után a rájátszásban találkozik egy oda-vissza kör erejéig. Ezután kialakul egy sorrend, s az első két együttes folytathatja a legmagasabb osztályban. Remélem, a két csapat közül az egyik a miénk lesz! Rajtam kívül négy új játékos érkezett a határidő lejárta előtti napokban, a vezetők tehát mindent megtesznek a siker érdekében.

– Hány meccs van hátra az alapszakaszból?
– Tíz. Közben egyébként megyek haza is, hiszen a jövő héten a válogatottal előbb Magyarországon készülünk, aztán Lengyelországba utazunk egy négycsapatos tornára. ---- A ---- A
Legfrissebb hírek

Videók: Messi nélkül is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
7 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
12 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
42 perce

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
44 perce

Vb 2026: Algéria–Ausztria 2–2

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Jordánia–Argentína 1–3

Foci vb 2026
1 órája

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
2 órája

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik