Csak hullt a triplazápor

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.03.22. 11:08
Címkék
Kitűnő mérkőzésen a triplákat kiválóan dobó, remekül küzdő BSE megérdemelten győzte le a listavezetőt.

A BSE átmentette a Szolnok elleni dobóformáját, és már az elején elkezdte gyártani a triplákat. Akkor nincs baj, ha ezek a távoli dobások bemennek, s ezúttal bátran vállalkozhattak ilyen kísérletekre a hazaiak, mert olykor lehetetlen ívben is bementek a kinti próbálkozások. El is húzott a legelején Farkas Sándor csapata, akkor tudott zárkózni a Sopron, amikor elkezdtek fegyelmezetten védekezni a zöld mezesek.

Annyira bekeményített a listavezető, hogy az első negyed vége felé először Farkas Sándor reklamált a bíróknál, majd a klubelnök Kuszbel Ferenc is lesétált a zsűriasztalhoz, és azt mondta Benczur Lajos ellenőrnek: „Ha így folytatják a bírók, azonnali hatállyal abbahagyjuk.”

Nem hagyták abba. Szerencsére. Egészen élvezetes lett a mérkőzés, a szép mozzanatokból mindkét oldalon kivették részüket a játékosok. Feltűnt Eördögh Edit játékkedve, aki óriási elánnal, magát nem kímélve vetette magát a küzdelembe. Pedig a magyar mezőny egyik legcsinosabb kosarasnője alig néhány hónapja egészséges kisgyermeknek adott életet. A másik oldalon is akadt egy játékos, akinek mostanában az anyaszerep a legfontosabb az életében. A szünetben búcsúztatták a hazaiak Hagara Zsuzsát, aki júliusra várja kisbabáját, s aki láthatólag boldogan beszélgetett a palánk mögött Németh Ágnessel, a BSE legendájával, aki saját bevallása szerint két éve nem járt a Városmajorban.

A harmadik szakaszban roppant taktikusan kezdtek a budapestiek, és a negyed végére úgy tűnt, el is dönthetik a találkozó sorsát. Ekkor az is bebizonyosodott, talán érdemes volt az elnöknek lesétálnia a zsűrihez: egyre többször szólt a bírói síp, gyűltek a személyi hibák, elsősorban a vendégoldalon. Ebben az időszakban aki öltönyben ült a listavezető kispadján, többször is egy emberként ugrott fel reklamálni a bíróknál.

A soproni játékosok azonban a pályán a játékra figyeltek a negyed végén, és pillanatok alatt tíz pontot faragtak a BSE előnyéből, sőt! A feljavuló Albena Branzova és Honti Kata találataival felzárkóztak, majd Ivana Matovics révén vezettek is.

Fáradni látszottak a végig hét emberrel játszó hazaiak, akik a hajrában azt is bizonyították: helyén van a szívük. Az egész meccset fáradhatatlanul végigrobotoló Kosjár Katalin, Djelmis Angéla és Violeta Vukovics, a végén sorsdöntő büntetőket értékesítő Fűrész Diána és Papp Krisztina révén a maguk javára döntötték el a találkozót, hallatlanul izgalmassá téve az alapszakasz hajráját a fej fej mellett menetelő Sopron, Pécs, Szeged hármas között.

Legfrissebb hírek

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
11 perce

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
25 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
31 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
37 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
55 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
1 órája

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik