A tehetetlenség szülte az ingerültséget

S. Zs.S. Zs.
2007.04.06. 00:19
Címkék

Vasas–Ferencváros, Magyar Kupa-negyeddöntő, a visszavágó 43. perce. A mérkőzést közvetítő Sport2 kamerája a Ferencváros csatárát, Tököli Attilát követte, aki a kispad felé fordulva mutatta, hogy cserét kér, s közben azt kiáltotta: „Megyek a p...ba.”

Nem mindennapi látvány volt, ahogy mérkőzés közben cserét kért, ráadásul ön láthatóan felindultságában akart lejönni a pályáról, mint akinek elege van az egészből. A meccs után azt nyilatkozta, hogy ha őszintén elmondaná, miért kérte edzőjét arra, hívja le, eltiltás várna önre…

Így is gondoltam, és ezért kértem cserét – mondta Tököli Attila. – A csapat érdekében. Úgy éreztem, nem teszek jót senkinek, ha a pályán maradok, ugyanis tartottam attól, hogy nem tudom majd tolerálni a következő, a korábbiakhoz hasonló játékvezetői döntéseket.

Feltűnően ingerültnek tűnt, néha a társakkal is veszekedett, a bírón kívül az asszisztenseket is kritizálta – nem gondolja, hogy ha az energiáit a futballra fordítaná, ön is, az együttes is jobban járna?

Aki nézte mérkőzést, láthatta, miért hibáztattam a bírót. Van elég bajunk így is, mostanában magunktól is ki tudunk kapni, nem kell, hogy ezt valaki, ha nem is szándékosan, külön bebiztosítsa. Sajnálom, hogy túlreagáltam a dolgot, de tehetetlennek éreztem magam. Ha kötözködni akarnék, azt mondhatnám, önmagát hozta ki a sodrából, amikor gól nélküli állásnál ziccerben hibázott, s másodpercekkel később Kenesei Krisztián betalált.

Amikor kiléptem, tudtam, hogy Németh Gábor elém vetődik, ezért át akartam emelni a labdát rajta, alá is böktem, de sajnos mellészállt.

A szünet után már a játékra összpontosított: büntetőt harcolt ki, és gólt szerzett. Minek volt köszönhető a nagy változás?

Ez a felvetés nem igaz! A szünet előtt is a játékra koncentráltam, helyzeteket dolgoztam ki, ha valaki újra megnézi a meccset, ezt látja majd. A két mérkőzés alapján több oka is volt kiesésünknek. Az első meccsen tartalékosan álltunk fel, a két találkozón összesen négy elkerülhető gólt kaptunk, elrontottunk egy tizenegyest, a visszavágón kihagytam a már említett ziccert, és a két összecsapáson három büntetőt nem adtak meg a javunkra. Ez elég ok, de van, ami ezeknél is fontosabb.

Mire gondol?

Az osztálykülönbség az alapja mindennek. A Vasas hétről hétre az élvonalban játszik, mi az NB II-ben. Normál esetben ennek fordítva kellene lennie, hiszen a Vasas esett ki az NB Iből, nem a Fradi. Talán a viszszavágó második félidejében játszottunk úgy, ahogy az mindig elvárható lenne. Három félidőnyi előnyt adtunk a Vasasnak, és ez túl soknak bizonyult.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
32 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
51 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
53 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
56 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
1 órája

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
1 órája

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik