Az olimpiai kvóta a cél

K. E.K. E.
2007.04.11. 23:34
Címkék

A hét végén a hagyományos tavaszi hosszú távú versennyel kezdődik el a szezon Csepelen. A válogatott versenyzők számára különösen fontos ez az év, hiszen augusztus 26. és szeptember 2. között világbajnokságot rendeznek Münchenben, ahol pekingi kvótákat lehet szerezni. A Haller Ákos, Pető Tibor kétpárevezős egység mindenképpen szeretne indulni az olimpián. „Az első tizenegyben kell végeznünk a vébén ahhoz, hogy ott lehessünk Pekingben – mondta Haller Ákos. – Nem lesz könnyű dolgunk. Sajnos az előző évünk nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, pedig a Világkupa-versenyeken jól mentünk. De jött az etoni világbajnokság, s ott csak a tizenharmadik helyen végeztünk. Ennél az idén több kell.” A kétszeres világbajnok kettős másfél hónappal ezelőtt kezdte el a munkát a vízen, és már túl van egy kéthetes, dunavarsányi edzőtáborzáson is. Hallerék napi két edzéssel készülnek a szezonra, és arra, hogy az idén megmutassák, nem véletlenül nyertek két világbajnoki aranyérmet.

Legfrissebb hírek

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
13 perce

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
28 perce

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
42 perce

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
45 perce

Marcelo Bielsa kikelt magából Uruguay kiesését követően

Foci vb 2026
55 perce

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
1 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik