Hosszú-hajrá távolról

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.05.02. 23:05
Címkék
Az agresszíven és jól védekező pécsi együttes a negyedik negyed elején 16–0-s rohanással fordította a maga javára a mérkőzést, és vette vissza a pályaelőnyt.

senki sem gondolta a lelátón, hogy az előző napi körmendi mérkőzés pontínsége kísért (55–52-re nyert a Lami-Véd az Albacomp ellen). Pedig ez történt. A vendégek is csak szórták a labdát, amerre álltak. Egészen addig, amíg pályára nem lépett Dragan Alekszics. A szerb hátvéd bejött, aztán beleállt egyszer, kétszer… ötször. Tíz pontot szerzett zsinórban. Az ő teljesítményét látva társai is megnyugodtak, és szép lassan lépegettek el a negyeddöntő első találkozóját hosszabbítás után Pécsen megnyerő ellenfelüktől.

A nyugalom azonban semmiképp sem volt elmondható a hazai játékosokról és szurkolóikról sem, akik az első percben nagyon megharagudtak Bojan Lapovra, akinek a már jelzett Powell-találat közben felrepedt a szája, és aki ezt követően minden akció után hevesen gesztikulálva reklamált a bíróknál. Ezen felbátorodva többen is követték példáját, legyen rajtuk fehér vagy fekete mez. A játékvezetők pedig hagyták – szinte minden támadás után. Ők tudják... Nem toroltak meg semmilyen „beszédet” (pedig hallhatóan akadt a csúnyább fajtából is) a pályán – talán mert azt gondolták, igazuk van a reklamálóknak, talán mert meg voltak szeppenve, talán mert ennyire túlfűtött hangulatú mérkőzés meghaladja az erejüket. A felettébb zaklatott légkörben nem találta a fonalat a hazai együttes, a játékszervező Vladimir Miskovicsot teljesen kikapcsolták a pécsiek, és Rashad Bellen is látszott, hogy megfázása nem múlt el nyomtalanul.

Aztán a második félidő elején azt is bizonyította az alapszakasz MVP-je – azaz legértékesebb játékosa –, hogy lelkesedését nem veheti el holmi influenza, gyors egymásutánban kétszer is „beköszönt”, Keresztes Rafael ellentmondást nem tűrően zsákolt, és amikor a 28. percben Kováts Viktor triplája után egyenlő állást mutatott az eredményjelző, szangvinikus negyedik negyedre számíthattunk.

Nem így történt. A záró szakasz első öt percében a Pécs 16–0-t repesztett. Hosszú Gergely háromszor is betalált a triplavonalon kívülről, majd megtette ugyanezt a center Lapov is. Ezt követően a csapatkapitány Gáspár Dávid hiába hozta közelebb csapatát, a vendégek okosan járatták a labdát, kijátszották a támadóidőt, míg eközben cseppet sem lazítottak a már addig is kiváló védekezésükön.

Így visszaszállt a pályaelőny Völgyi Péter együtteséhez.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
24 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
37 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
50 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik