Egy Dudás sem fér meg...

SZÖLLŐSI GYÖRGYSZÖLLŐSI GYÖRGY
2007.05.03. 23:37
Címkék
Olcsó poén, de biztos vagyok benne, hogy a Győr Dudás Ádámmal a soraiban is ki tudott volna kapni a múlt szombaton 3–0-ra Debrecenben. Egyszerűen nem hiszem, hogy a világszerte rettegett Pákolicz, Tokody, Csermelyi csatársor vagy a Bank, Jäkl, Müller, Rozsi középpályássor olyan csodálatos képességű labdarúgókból állna, hogy képtelenség ilyen futballisták között elképzelni egy tejfelesszájú sihedert, aki csupán az ifjúsági Európa-válogatottságig vitte.

Márpedig úgy tűnik, hogy a jelenkori Győrnél ez kevés. A csapat nyilván szeretné megismételni a tavalyi kilencedik helyet vagy a három évvel ezelőtti tizediket, mert egyelőre bizony csak a tizenegyedik helyen szerénykedik az együttes.

Halkan megjegyzendő, hogy az ellenfélnél nem okozott gondot a szintén meglehetősen fiatal Dzsudzsák Balázs szerepeltetése. Az sem mellékes tény, hogy az MLSZ kinyilvánította, a jelenlegi ifistáktól várja a sportág megújulását, hogy Dudás Ádámnak több kortársa rendszeresen tagja a válogatott keretnek, s hogy az MTK például teljes klubmodelljét építette (nem is sikertelenül) a fiatalításra.

De a világverő Győri ETO számára fontosabbak a jelenlegi, nemes szakmai célok (mondom, nyilván a kilencedik hely minden áron való megkaparintása), mint a fiatalok beépítése. Különben is – tudhattuk meg Klement István edzőtől – ez a fiú a csapattal közös felkészülés helyett holmi Arsenalhoz, Tottenhamhez meg Glasgow Rangershöz járt próbajátékra, nem átallott az ifjúsági válogatottal Eb-selejtezőtornát nyerni, sőt a bűnlajstromnak még nincs vége: képes volt elfogadni az UEFA meghívását az Európa-válogatottba, s ott ráadásul két meccsen pályára is lépett, mi több, alattomos módon egy húszméteres bombagóllal hívta fel magára a figyelmet.

Értik?!

Ilyesmiket csinált, amikor a győri hátsó füvesen kellett volna oldalazva futnia, és „beépülnie" a csapatba.

Ha tényleg ez az oka annak, hogy nem fér be a jelenlegi, méltán csodált és ünnepelt győri csapatba, az valóban érthetetlen. Pedig milyen büszkék voltak Győrben, amikor a tragikus sorsú Fehér Miklós, majd Priskin Tamás nagy profi csapathoz került. Ha így megy tovább, nem Dudás Ádám lesz a következő győri büszkeség, s ebben talán jelenlegi edzőinek, vezetőinek is van felelőssége.

Szavazás

Mi a véleménye a győri Dudás Ádám mellőzéséről?

Írja be az itt látható számot!
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
3 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik