Buta csatár, bakizó kapus

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2007.05.04. 23:44
Címkék
Amint várható volt, spanyol házidöntőt rendeznek az UEFAkupában: május 16-án, a glasgow-i Hampden Parkban az Espanyol és a Sevilla léphet pályára – utóbbi címvédésre készül. Az elődöntő egyik legnagyobb vesztese a 38 éves brémai kapus, Andreas Reinke.

A Werder Bremen már azzal meglepetést keltett, hogy 2003-ban a spanyol Murciától a már akkor sem fiatal (1969-ben született) Andreas Reinkét szerződtette. Mindazonáltal jó döntésnek tűnt, hiszen a gárda bajnok és kupagyőztes lett – de a rutinos kapus egyre gyakrabban hibázott, és a cserepadon ülő Tim Wiese nyugtalansága sem tett jót a gárdának. A két kapus rivalizált, ami természetes, ám megromlott a viszony közöttük, és Thomas Schaaf vezetőedző sem mindig tudta, melyikük legyen az első számú kapus. 2006 tavaszán Tim Wiese volt előnyben, és káprázatos védései révén a Juventus elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójának 89. percéig úgy tűnt, a Werder hatalmas bravúrral kiüti a torinóiakat. Ám akkor a kapus egy beadást hatástalanítva időhúzási szándékkal a földre vetette magát, még bukfencezett is, csakhogy ügyetlenül kiejtette a labdát, amelyet Emerson a hálóba passzolt – kiesett a Bremen, és eurómilliókat bukott a nem mindennapi hiba miatt.

A versenyfutás tovább tartott kettejük között, ám az Espanyol elleni elődöntőn kiállították Tim Wiesét, ezért Andreas Reinke visszakerült a kapuba. Vasárnap úgy utazott Bielefeldbe a Werder, hogy ha nyer, az első helyre lép a bajnokságban: ám éppen a negyven felé közeledő kapus segítette három gólhoz az Arminiát, a mindent eldöntő találat előtt egyenesen odaütötte a labdát az ellenfél csatára elé. Nem mondható, hogy tanult a hibájából: csütörtökön ugyanolyan mozdulattal paskolta a labdát Coro elé, aki köszönte a nagylelkű ajándékot, és a hálóba passzolt – a hihetetlen baklövés után az akkor már Miroslav Klose kiállítása miatt csak tíz emberrel küzdő Werder feladta a harcot, másodszor is kikapott, és kiesett.

Nagyon erős csapat a Werder, de igazán sikeres akkor lehet, ha figyelembe veszi a mondást: végy egy jó kapust…

„A játékvezető döntését meglehetősen nehéz volt megemészteni – mondta a kiállításról Thomas Schaaf, a brémaiak edzője, aki nem kívánta kommentálni kapusa bénázását, sőt! – A játékosok

fantasztikus teljesítményt nyújtottak, de a három nullás első meccs és a kiállítás után már nem volt esélyünk.”

A kiállított Miroslav Klose érthetően nem volt elégedett a bíró döntésével: „Viccesnek találom az első sárga lapot, teljesen normális párharc volt, a találkozón még húsz hasonló eset történt, amelyekért nem járt lap. A második sárgát meg lehetett adni, ugyan éreztem egy kis rántást a felkaromon, majd elestem, de elfogadtam, hogy a játékvezető ezt műesésnek látta.”

A másik oldalon érthetően nagy volt a boldogság.

„Nem kezdtük jól az összecsapást, nagyon korán gólt kaptunk, pedig ezt mindenképp el akartunk kerülni, és egy kicsit meg is ijedtünk, nehogy a Werder vérszemet kapjon – mondta Ernesto Valverde, az Espanyol edzője. – Szerencsére a második félidő elején sikerült gólt szereznünk, és tudtuk, ha legalább egyszer betalálunk a kapuba, továbbjutunk. Elismerem, az egyenlítés után már jóval könnyebb dolgunk volt.”

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
41 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
43 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
54 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
59 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik