Tehetséggondozás

SZÖLLŐSI GYÖRGYSZÖLLŐSI GYÖRGY
2007.05.07. 22:18
Címkék
Iszonyatos felzúdulást váltott ki Győrben, amikor pár napja arról írtunk, hogy talán helyet lehetne találni a gyengécske ETO-ban egy Európa-válogatott ifistának, már csak a magyar futball érdekében is. Már-már elbizonytalanodtunk: talán tényleg hiba volt ilyen határozottan kiállni a futballista mellett, bizonyára lehetnek olyan érvek is, amelyeket nem ismerünk, és az interneten szavazók véleménye is megoszlott a kérdésben.

Azután azonban, hogy a győri vezetők két legfontosabb érve, hogy Dudás Ádám folyton próbajátékra meg a válogatotthoz utazgatott, illetve hogy az ETO-nál a tartalékkeret önálló egység, ahova nem lehet „visszajátszani" a nagycsapatból, egyre világosabb: nem lapunk álláspontja a marhaság.

A kívülálló számára érthetetlen mellőzés első szomorú következménye is megvan: Dudás Ádám immár az U19-es Eb-selejtezőkön sem szerepelhet, mondván, nincsen játékban. Várhidi Péter szövetségi kapitány már azzal is elégedett lenne, ha legalább a győri tartalékok között hétről hétre játszana az egyébként szerinte is kiemelkedő tudású játékos, enélkül azonban nem meri bevetni egy olyan tornán, ahol két-három naponta meccset kell játszani.

Ez némiképpen érthető is, bár felvetődik a kérdés, hogy ebben a helyzetben szövetségi kapitánynak vagy a szövetségnek nem lenne-e kötelessége kiállni a magyar futball egyik tehetsége mellett, s e kiállást, ha mással nem, azzal deklarálni, hogy Dudás Ádámnak igenis helye van a keretben.

Azért nem túlzás mindezt számon kérni, mert lehet, hogy éppen ezekben a napokban kallódik el végérvényesen a nagy játékosokban rettenetesen szegény magyar labdarúgás egyik ígérete. Méltán tarthatjuk őt annak, ha már az UEFA alkalmasnak tartotta a korosztályos Európa-válogatottban való szereplésre (gólt is rúgott Afrika legjobbjai ellen a Meridian-kupán).

Ha pedig úgy gondolják, legalább mondják ki Győrben: a játékos gyengén jétszik, nagyképű, „elszállt" a hirtelen jött népszerűségtől. Egyelőre joggal hisszük ennek az ellenkezőjét. Internetes szavazóinkkal együtt, akiknek immár 62t százaléka mondja azt, hogy Dudás Ádámnak rendszeresen játszania kellene az NB I-ben.
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
4 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik