Federer egyedül edz

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2007.05.15. 23:17
Címkék
A Filippo Volandri elleni, csütörtöki vereség már sok volt Roger Federer számára: a világelső szombaton szakított addigi edzőjével, Tony Roche-csal, és a wimbledoni bajnokság végéig biztosan egyedül tréningezik.

Alig két héttel a francia nemzetközi bajnokság előtt Roger Federer az elmúlt évek legmélyebb válságát éli át – a folyamatos győzelmekhez szokott svájcinál legalábbis lassan válságnak lehet nevezni, hogy egymás után négy tornán nem ő lett a legjobb. Indian Wellsben és Miamiban, még kemény pályán az argentin Guillermo Canas verte meg a világelsőt, Monte-Carlóban a spanyol Rafael Nadaltól kapott ki (ott legalább a fináléban), majd Rómában az olasz Filippo Volandri is felülmúlta. Győzelemvereség mutatója az utolsó, március elején, Dubaiban szerzett elsősége óta mindössze 7–4, pedig előtte 41 mérkőzést vívott meg veretlenül.

Az akkori bombaforma már a múlté, noha Federernek épp most lenne a legnagyobb szüksége rá. A május 27-én kezdődő Roland Garros az egyetlen Grand Slamtorna, amelyen még sohasem tudott győzni – pedig az amerikai Don Budge és az ausztrál Rod Laver után ő lehetne a harmadik, aki mind a négy nagy versenyen sikert arat.

A Volandri elleni vereség után a világelső úgy érezte, változtatnia kell, és edzőjével, az ausztrál Tony Roche-csal a szakítás mellett döntöttek.

A világelső azonban azt mondja, nem az újabb kudarc volt a váltás oka.

„Már hónapok óta érleltem magamban a döntést. Nehéz volt meghozni, mert Tonyval jó barátok vagyunk, és nagyon sokat segített nekem.

Ám mivel ő Ausztráliában lakik, egy évben csak tizenöt hetet töltöttünk együtt, sokat voltunk távol egymástól, úgy éreztem, már nem jutunk közösen előbbre.”

Federer a hamburgi mestertorna előtt (amelyen csak a második fordulóban kapcsolódik be a küzdelmekbe) azt is elmondta, egyáltalán nem aggasztják az utóbbi hetek gyengébb eredményei: „Monacóban

a döntőben kaptam ki, és elégedett voltam a játékommal. Miamiban is jól teniszezve kaptam ki, Indian Wellsben nem voltam teljesen egészséges, egyedül a római teljesítményem miatt vagyok csalódott. De semmi drámai nem történt.”

A svájci a közeljövőben nem is keres magának új trénert.

„Tudom, hogyan kell felkészülni, egy új edző csak megzavarna ennyire közel a Roland Garroshoz és Wimbledonhoz” – jelentette ki Roger Federer, aki járt már hasonló cipőben: 2004-ben is egyedül tréningezve nyert három Grand Slamtornát.

Mindeközben Rafael Nadal megállíthatatlanul menetel az újabb, harmadik Roland Garroselsősége felé. Vasárnap, a római mesterverseny megnyerése után salakon egyhuzamban már 77 győztes meccsnél tart – soha ennyit nem nyert senki zsinórban egyazon borításon.

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
23 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
33 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
41 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
43 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
44 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
52 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
55 perce
Ezek is érdekelhetik