Együttműködés a MOB-bal

R. P.R. P.
2007.05.16. 00:20
Címkék

A Magyar Olimpiai Bizottság legutóbbi közgyűlésén megszavazták, hogy a jövőben állandó meghívottként tanácskozói jogot adnak a Magyar Sakkszövetségnek. Kunos Péter elnök szerint a sakkozók segíthetik a MOB tevékenységét, és tanulhatnak is a közös munkából.

„Készen állunk bekapcsolódni a MOB több bizottságának munkájába, így örülnénk, ha a szakmai, a PR-, a sajtó- vagy a gazdasági bizottság befogadná egy-egy szakértőnket – értékelt Kunos Péter. – Ugyanakkor biztosak vagyunk abban is, hogy Polgár Judit részvétele hasznos lenne a női bizottságban. A sakkolimpia valamilyen formában a NOB égisze alá juthat, így a sakk is a sportok családjának legelismertebb körébe kerülhetne.”

Az egyezségben szerepet játszik Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és Kirszan Iljumzsinov, a Nemzetközi Sakkszövetség vezetőjének februári megbeszélése.

„Rogge támogatja a FIDE NOB-tagságra irányuló törekvését, és segít is minden nemzeti sakkszövetségnek, amely hazája olimpiai bizottságához akar csatlakozni” – mondta Kunos.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
9 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
12 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
37 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
51 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik