Lecke a királynak

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2007.05.21. 10:32
Címkék
Megszakadt Rafael Nadal salakpályás győzelmi sorozata, ráadásul a spanyolt éppen a világelső Roger Federer győzte le a hamburgi mesterverseny fináléjában.

Roger Federert szombaton még sajnáltuk is egy kicsit, hiszen a 2.8 millió dolláros hamburgi mesterverseny elődöntőjében az első szettet elbukva, némi küszködés árán győzte csak le a spanyol Carlos Moyát, miközben a vasárnapi fináléban az egyhuzamban 81 salakpályás győzelemnél tartó, az ezen a borításon szinte verhetetlen, ráadásul kiváló formának örvendő Rafael Nadal várt rá. Az elmúlt hetek történéseinek (váratlan Federer-vereségek, az edző kirúgása és általában nem túl meggyőző játék) fényében nem úgy tűnt, hogy a világelső éppen most szakítaná meg a húszéves spanyol sorozatát és szerezne némi önbizalmat az egy hét múlva kezdődő Roland Garros előtt. Amelyet mindenképpen szeretne megnyerni (ez az egyetlen Grand Slam-torna, amelyen még nem győzött), és ahol éppen Nadal a legnagyobb esélyes. Federer ráadásul igencsak rosszul áll a spanyollal szembeni közvetlen összevetésben is: 7–3 volt a mérlegük Nadal javára, aki ráadásul salakon még sohasem kapott ki a világelsőtől – azaz úgy látszott, a svájci újabb kudarcélménynyel gyarapodik riválisa ellen. A találkozó így is kezdődött. Federer pontosan úgy játszott, ahogyan a Nadal elleni menetrendszerű vereségek alkalmával szokott. Az első szervái kicsúsztak a kezéből, és alig volt labda, amit beütött volna. A spanyolnak az is belefért, hogy maga is elügyetlenkedjen nem egy lehetőséget, így is kényelmesen, ellenfele hibáit kihasználva nyerte meg 6:2-re az első szettet.

A második játszma is Nadal két bréklabdájával kezdődött, ám Federer hárította őket, és ettől mintha újjászületett volna: elkezdett nyugodtan, türelmesen és felszabadultan teniszezni, valamennyire a szervái is összeálltak, amivel határozottan meglepte a hajrára kicsit ki is fulladó ellenfelét. A második szettet 6:2-vel, a harmadikat pedig „tükörsima” 6:0-val húzta be, nem akárhogyan vetve véget a spanyol 81 mérkőzéses, salakpályás győzelmi sorozatának.

„Ha már kikapok valakitől, akkor Roger legyen az. Gratulálok neki, és sok sikert kívánok Párizsban” – udvariaskodott a nem különösebben elkeseredett Rafael Nadal a találkozó után. Roger Federer viszont éppen őt dicsérte: „Nyolcvanegy mérkőzés nem akármi, Rafa minden tiszteletet megérdemel.”

Federer mostani sikere után még nem számít a Roland Garros első számú esélyesének, de azt egyértelműen jelezte Nadal legyőzésével (és az egész heti hamburgi meneteléssel), hogy az elmúlt hetek gyengélkedése már a múlté – ha nincs is csúcsformában, győzni megy Párizsba. Ehhez persze a spanyolnak is lesz egy-két szava.

Legfrissebb hírek

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
1 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
11 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
17 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
30 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
44 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
51 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
58 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik