Nehezen hihető…

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.05.21. 10:32
Címkék
A harmadik negyed végén 28 ponttal vezetett a Pécs, aztán feljött a Szolnok, de utolérni nem tudta ellenfelét, így szerdára maradt a döntés.

Ahogy közeledett a kezdési idő pont, úgy érkezett egyre több Olaj-szimpatizáns a csarnokba. Miután a piros-feketébe öltözött drukkerhad elfoglalta a számára kijelölt szektort – helyesebben szektorokat –, rögtön át is vonult egy másik helyre, ahonnan jobban nyomon követhetőek az események. A rendezők nehezményezték a vándorlást, és viszszairányították a vendégszurkolókat a palánk mögötti területre, ám ez eltartott egy ideig, ezért negyedórás késéssel kezdődött az érdemi program.

A meccsen eleinte a pécsi csapat játszott az egyéni sportot űző szolnoki játékosokkal, és a második negyed elejére tízpontos előnybe került. Ekkor a hazai nézők ütemes „tíz, tíz” rigmussal hívták fel a vendégfanatikusok figyelmét a különbségre. A Tisza-partiak azonnal „negyven, negyven” csatakiáltással emlékeztették a pécsieket a pénteki mérkőzés eredményére.

A tíz pont körüli vezetés – elsősorban a higanymozgású Simon Balázsnak, valamint a parádés passzokat osztogató Dragan Alekszicsnek köszönhetően – kitartott csaknem a nagyszünetig, ám a huszadik percben Thomas Kelley pénteki önmagát idéző triplát dobott, sőt labdát is szerzett, ám Vernard Hollins kihagyta a kihagyhatatlant, így nem feleződött a különbség.

A hétpontos hazai vezetés aztán villámgyorsan 15-re hízott, majd a 29. percben már 28-cal is elhúztak a hazaiak, akik nagyon elkapták a fonalat, persze leginkább a vendégeknek mondhatnak köszönetet, akik – alig hihetően – csak büntetőből találtak a kosárba ebben a szakaszban.

Aztán a fehér mezesek talán elhitték, megvan a meccs, a feketék cseresora pedig – csak Cziczás László és Vernard Hollins maradt a pályán a kezdő ötösből – csaknem visszahozta a meccsbe övéit. A negyed nyolcadik percében született az első pécsi pont! Ám Wittmann Krisztián triplája minden mostani nyitott kérdést lezárt. Döntés szerdán Szolnokon.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
20 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
24 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
38 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
50 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik