Bajnokként búcsúzna

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2007.05.27. 00:45
Címkék
Három fordulóval a spanyol bajnokság vége előtt még négy csapat esélyes a végső győzelemre. A legjobb helyzetben a Barcelona, Sevilla, Valencia hármast megelőző Real Madrid van, amely a Deportivót fogadja szombat este. Roberto Carlos, a „királyi gárda” brazil hátvédje a szezon végén távozik a csapattól, és bajnoki címmel szeretné széppé tenni búcsúját.

A 34 éves brazil balhátvéd, Roberto Carlos tizenegy esztendő után hagyja el a Real Madridot. Ebben az időszakban

– sok más trófea mellett – három bajnoki címet, három Bajnokok Ligája-elsőséget és három spanyol Szuperkupa-győzelmet ünnepelhetett a klubbal.

Nem meglepő tehát, hogy a világbajnok játékos meghatottan beszél a Madridban eltöltött esztendőkről: „Először is szeretnék köszönetet mondani az elmúlt tizenegy évért. Csodálatos emlékek és igaz barátságok kötnek Madridhoz. Hiába megyek el a szezon végén, gyakran visszatérek, hogy élvezhessem a madridi meccsek és sikerek hangulatát.”

A védő még a Bayern München elleni 2–1-es vereséggel – és kieséssel – végződő Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágója után jelentette be, hogy nem hosszabbít szerződést a klubbal.

Azóta több csapattársa is próbálta rábeszélni a maradásra, de úgy tűnik, hogy egyikük sem tudta meggyőzni. Igaz, a világbajnok azt is kijelentette, ez még nem jelenti profi karrierje végét.

„Szerettem volna itt befejezni pályafutásomat, mivel csak jó dolgokat éltem át Madridban. De a döntésemen már nem változtatok. Több lehetőséget kell adni az olyan fiatal játékosoknak, mint Marcelo vagy Miguel Torres. Remélem, a jövőben legalább annyi győzelmet ünnepelhetnek a csapattal, mint én. Úgy érzem, még legalább két évet futballozhatok a legmagasabb szinten, és szeretnék még sok trófeát begyűjteni következő csapatommal is. De megismétlem, hogy hihetetlen éveket töltöttem el itt olyan emberektől körülvéve, akiknek nagyon sokat köszönhetek.”

Roberto Carlos a múlt héten a hosszabbításban szerzett győztes gólt a Recreativo Huelva ellen, amellyel továbbra is versenyben tartotta a csapatát. Így méltán reménykedhet benne, hogy bajnoki címmel távozik a fővárosi klubtól.

„Három forduló van még hátra a bajnokságból, és mindenképpen győztesként szeretnék búcsúzni – reménykedett Roberto Carlos. – A Barcelonajátékosai folyton csak rólunk beszélnek és arról, milyen szerencsések vagyunk. De ez is csak azt mutatja, mennyire aggódnak. Ma már mi állunk az első helyen, nem ők a fő esélyesek, ezért csak rajtunk múlik, hogy bajnoki címmel koronázzuk-e meg a szezont.”

Legfrissebb hírek

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
4 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
19 perce

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
36 perce

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
1 órája

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
1 órája

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
1 órája

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
2 órája
Ezek is érdekelhetik