A jövő végre tényleg elkezdődhet

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.06.20. 23:11
Címkék
Alapszabály-módosító küldöttgyűlést tart csütörtökön a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége. A szervezet „alkotmányának” megreformálásán túl a gazdasági ügyek és új tisztségviselők választása áll majd a figyelem középpontjában a Magyar Sportok Házában.

Tizenöt év óta nagyjából ez idő tájt tartja rendes évi küldöttgyűlését az MKOSZ. Tavaly május 29-én azonban megbolydult az állóvíz. A másfél évtizeden át elnöklő Bartha Ferenc helyett Németh Lászlót választotta elnökké a testület.

Az azóta eltelt egy esztendő igencsak mozgalmas volt.

Németh megválasztását azonnal megtámadták, bírósági ügy bírósági ügyet, feljelentés feljelentést, eredménytelen küldöttgyűlés eredménytelen küldöttgyűlést követett. Ügyészek és ügyvédek játszották a főszerepet. Négyszer ültek össze eredménytelenül a magyar kosárlabda prominensei, akik végül ötödjére, március 9-én Berényi Jánost választották meg a szövetség elnökének. Az új elnök azóta a régi eseményeket magyarázza. A Fővárosi Ítélőtábla múlt hét pénteki határozatából az derül ki, hogy az előző elnökség gyakorlatilag egyetlen percig sem működött, nem működhetett törvényesen.

A 2006. május 29-i küldöttgyűlésen elfogadott csaknem hatmilliós pozitívumhoz képest 2007. március 9-re kiderült, ötmillió forint körüli negatívum szerepel a szövetség költségvetésében, miközben a könyvviteli fegyelem finoman fogalmazva is hiányos volt. Berényi János, a gazdasági ügyeket tisztázandó, nemzetközi könyvvizsgáló céget bízott meg az átvilágítással. A könyvelők alaposan vizsgálódtak, hiszen a csütörtöki küldöttgyűlésre eredetileg május 29-én került volna sor, ám a revizorok nem végeztek addigra a munkával. Immár kész a mű, csakúgy mint a közhasznúsági jelentés és az ellenőrző bizottság beszámolója. Az ezekben foglalt megállapításokat az elnök a megjelentek elé tárja. A kiszivárgott hírek szerint nem lesz büntetőfeljelentés. A gazdasági ügyek rendbetételén túl – illetőleg talán azokat is megelőzve – a nap legfontosabb döntése a Ruttner György vezette testület által készített vadonatúj alapszabály elfogadása lesz. Ha lesz…

Amíg ugyanis azt el nem fogadják, a régi van érvényben, amely szerint az alapszabály módosításához kétharmados többség szükségeltetik. Ami eddig nem nagyon vagy inkább egyáltalán nem volt meg. Ha az új alapszabály megszületik, lesznek új tisztségviselők is, akik a gazdaság és a média területén jelentenének erősítést.

Az elnökség beszámol munkatervéről is. Egyetlen jelentős változást már elfogadtak az érintettek: a jövőben a férfibajnokságban egy csapatban egy mérkőzésen csupán négy légiós szerepelhet, vagyis legalább egy magyar játékosnak a meccs minden pillanatában a pályán kell lennie. A versenykiírás jelentősebb módosításának előkészítésére egy évet szán az elnökség. A szervezet struktúrájának átalakítása is napirenden van. Július 1-jétől feláll a szövetség központi versenyirodája, amely a tagozatoktól (korábbi néven a ligáktól) – Sterbenz Tamás főtitkárt idézve – „visszahozza” a szövetségbe a versenyek szervezésével kapcsolatos teendőket és jogokat.

Forró nap elé nézünk.

Legfrissebb hírek

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
22 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
27 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
40 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
53 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik