Kovrig Ákos Kecskemétről ment az osztrák élvonalba

F. Z.F. Z.
2007.07.08. 00:19
Címkék

Nagyot fordult a világ Kovrig Ákossal. A 21 éves védekező középpályás az előző szezonban a másodosztályú Kecskemétnél tréningezett, két hete még a REAC-cal edzett, most pedig az osztrák bajnokság bronzérmesénél, az SV Mattersburgnál igazolt játékos, és az UEFA-kupára készül. A 186 centiméter magas labdarúgó előbb egyhetes próbajátékon vehetett részt a Csizmadia Csabát is foglalkoztató zöld-fehéreknél, majd remek játéka jutalmaként szerdán egy plusz kétéves szerződésre kanyarította rá a nevét. „Az nem is megfelelő kifejezés, hogy elégedett vagyok jelenlegi helyzetemmel – mondta Kovrig Ákos, akit telefonon értünk utol a burgenlandi városban. – Kisebb csoda, hogy az NB II-ből az osztrák élvonalba kerültem, már a jövő heti bajnoki rajtra és az UEFAkupára készülhetek új csapatommal. Első meccsemen a szlovák Ruzomberok ellen kezdőként hetven percet játszottam, majd a Debrecen ellen is lehetőséget kaptam. Franz Lederer vezetőedző a három védő előtt amolyan előszűrőként küldött pályára, ezen a poszton jól éreztem magam, és a játék is remekül ment. Ennyi elég is volt ahhoz, hogy átigazoljanak.” Kovrig Ákosnak egyelőre túl sok mindenre nem volt ideje, mert folyamatosan tréningezik, és felkészülési meccseket játszik a Mattersburggal, hiszen szerdán a Ried ellen elkezdődik a bajnoki idény, majd egy héttel később Kazahsztánba utazik a gárda, az Aktobe elleni UEFA-kupa-találkozóra. „Most még szállodában lakom, Csizmadia Csaba jön értem, amikor megyünk edzeni. Talán a jövő héten már lesz időm, hogy lakást válasszak magamnak. Tele vagyok reményekkel, szeretnék élni a lehetőséggel, és állandó helyet kiharcolni magamnak a csapatban.”

Legfrissebb hírek

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
8 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
21 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
24 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
28 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
41 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik