Mindenki gyanús?

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2007.07.28. 23:26
Címkék
Pénteken az elmúlt napokkal ellentétben ugyan nem robbant ki újabb doppingügy, ám a korábbi esetek még mindig elég beszédtémát szolgáltatnak a kerékpársport kapcsán.

A Tour de France utolsó hetében szinte minden napra jutott egy-egy botrány, doppingeset. Szerdán Michael Rasmussent csapata, a Rabobank visszaléptette, mert kiderült, hogy Olaszországban volt, amikor azt állította: Mexikóban edz. Vagy mégsem? A visszaléptetésekor sárga trikós kerekes ugyanis ismét azt mondja, amit korábban, vagyis hogy mégiscsak Mexikóban tartózkodott júniusban, a kérdéses időszakban. „Nem igaz, hogy Olaszországban voltam. Ez csak kitaláció. Semmilyen bizonyítéka sincs annak, aki ezt állítja. A főnököm egy bolond” – fakadt ki Michael Rasmussen. Mint ismert, a Rabobank vezetője, Theo de Rooy egy személyben döntött versenyzője visszaléptetéséről, miután Davide Cassani, a RAI olasz televízió szakértője azt állította, látta Rasmussent az olaszországi Dolomitokban, mégpedig akkor, amikor Mexikóban volt. Állítólag. Már csak az a kérdés, hogy Rasmussen miért éppen a Rabobank vezetőjével folytatott beszélgetés idején emlékezett úgy, hogy mégis Olaszországban készült, előtte és utána viszont nem. Nem ez az egyetlen dolog, amelyben néhány óra leforgása alatt megváltozott Rasmussen véleménye. Visszaléptetése után még úgy nyilatkozott, vége a karrierjének, péntekre azonban már harcosabb kijelentéssel állt elő: „Mindenkit biztosíthatok afelől, hogy még nem jött el pályafutásom vége.” A Rasmussen-ügy megosztotta a kerékpáros-társadalmat. A háromszoros Tour-győztes Greg LeMond azt mondja, ha a dánt kizárták, akkor ezt másokkal is megtehetnék. „Elképesztő, ahogyan a versenyzők tekernek hegyre fel. Gyorsabbak, mint Marco Pantani volt egykor” – mondta LeMond. Lemond még ennél is tovább ment, újabb követ dobva az amúgy is erősen fodrozódó vízbe: „Alberto Contador neve rajta volt a Fuentes-listán. Nem akarom meggyanúsítani őt, pusztán azt mondom, hogy Rasmussen vetélytársaira is figyelni kellene.” LeMond azon a véleményen van, hogy vasárnap a ChampsElysées-n nem kellene kiosztani a sárga trikót. „Szimbolikus lépés lenne – magyarázta. – Ennek ellenére nem aggódom a Tourért. Olyan esemény, amelynek történelme és dicsőséges múltja van. A három hét alatt a versenyzők színészekké válnak. Ha váltogatjuk vagy lecseréljük őket, a Tour akkor is megmarad. Ami miatt egy kicsit borúlátóbb vagyok a kerékpársportot illetően, az az, hogy újabb nagy pofont kaptunk. És mindig, amikor azt hisszük, hogy már csak jobb jöhet, újra és újra visszaesünk.” Van még ennél is lejjebb?

Legfrissebb hírek

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
1 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
3 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
25 perce

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
34 perce

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
49 perce

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
59 perce

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik