A center újra érzi combsérülését

MOLNÁR CSABAMOLNÁR CSABA
2007.08.01. 23:34
Címkék
Szerencsére nem súlyos Báder Márton sérülése, így a center folytathatja a munkát az Európa-bajnoki pótselejtezőkre készülő kosárlabda-válogatottban. Néhány napot azonban pihennie kell, fizioterápiás kezelést is kap. Csak abban az esetben játszik a hétvégi, szombathelyi Pannon-kupán, ha teljesen egészséges lesz.

Volt némi riadalom múlt szombaton Tallinnban a magyar válogatott kispadja mögött, a lettek elleni barátságos találkozó harmadik negyedében. A csapat legjobbjának, az addig 14 pontot és tíz lepattanót gyűjtő Báder Mártonnak felszakadt az állán a bőr, és nem akadt orvos a teremben, aki összevarrta volna. Vérző játékos nem lehet a pályán, így a centert kórházba szállították, ám az ottani állapotok miatt visszatért a csarnokba, végül az észtek csapatorvosa fűzte be a cérnát, és öltötte össze a felszakadt bőrt.

„Az állammal semmi baj, sokkal jobban zavar, hogy megint érzem a combsérülésemet, amely miatt sokáig nem tudtam játszani a Cibonában. Amikor leszedtem egy lepattanót, és leérkeztem a talajra, ugyanazt éreztem, amit tavaszszal” – mondta Báder Márton.

A center a továbbiakban nem is lépett pályára Tallinnban, s ha lett volna korábbi járat, már a hét végén hazajön, hogy kiderüljön, mennyire súlyos a sérülése. A kedd éjszakai hazatérés után a kosárlabdázó a Sportkórházban töltötte a szerda délelőttöt, ahol a csapatorvos, dr. Téglásy György ultrahangos vizsgálatnak vetette alá.

„Friss szakadás nem mutatható ki, a korábbi sérülést terhelhette meg a játékos. Sebészeti konzíliumot is tartottunk. Csütörtök délelőtt egyeztetek Sztojan Ivkovics szövetségi kapitánnyal a továbbiakat illetően. Néhány napos pihenő, fizioterápiás kezelés és aktív rehabilitáció után meglátjuk, hogyan reagál a sérült testrész” – tájékoztatott Téglásy doktor.

„Báder Márton csapatunk egyik legfontosabb láncszeme. Semmiféle olyan kockázatot nem szeretnék vállalni, amely károsan befolyásolhatja az egészségét. Rá hosszú távon van szüksége a magyar válogatottnak, így csak akkor játszik a szombathelyi Pannon-kupán, ha teljesen egészséges” – mondta Sztojan Ivkovics.

Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
17 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
21 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
35 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
47 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik