Válogatott problémák

Kun ZoltánKun Zoltán
2007.08.03. 00:12
Címkék
Augusztus 22-én az olaszokkal játszik barátságos mérkőzést a magyar válogatott, de nagyon úgy tűnik, hogy már a világbajnok ellen sem tudunk a legjobb, legpiacképesebb csapatunkkal kiállni. Koman Vladimir, Huszti Szabolcs és Filkor Attila közül talán egyik sem lesz ott a keretben.

Koman Vladimir egyre biztosabb helyet harcol ki magának a Sampdoriában, Huszti Szabolcs gólt lőtt a Real Madridnak, Filkor Attila pedig az Interrel játszott az Arsenal és a Manchester United ellen.

A magyar futball jelenlegi állapotában nyugodtan írhatjuk, mindhárom futballista szenzációs júliust tudhat maga mögött, ezért is furcsa, hogy vélhetően egyikük sem lesz ott augusztus végén az olaszok elleni együttesben.

Három játékos, három különböző helyzet. Huszti Szabolcs éppenséggel jönne, csakhogy a legutóbbi butasága miatt, amikor durcáskodva otthagyta a válogatottat, az MLSZ elnöksége fél évre eltiltotta; Koman Vladimirt meghívja majd a kapitány, ám ő aligha jön Pestre (ha játszana ezen a meccsen, elkötelezné magát a magyar válogatott mellett, holott ő ukrán születésűként inkább ukrán mezre vágyik);

Filkor Attila szintén számíthat Várhidi Péter érdeklődésére, ám számára most az Inter fontosabb, mint a világbajnok elleni mérkőzés.

Mi meg – túl a Rabotnicskin, a Vaduzon, Máltán, Montenegrón és immár az FC MIKA-n – már meg sem lepődünk, hogy a háttérben mérhetetlenül kicsinyes ügyek döntenek a válogatott keret összetételéről.

Mert nyilatkozhat itt bárki bármit, a szurkoló nem hülye, még ha annak is nézik: pontosan tudja, hogy Huszti Szabolcsnak azért lett elege a csapatból, mert megunta, hogy állandóan tizenhét-tizennyolc éves, sokat még nem mutató tiniket állítsanak elé példaképül; Koman Vladimir fél éve talán m é g szívesen jött volna a magyar válogatottba, ám egy félresikerült kapitányi nyilatkozat elég volt ahhoz, hogy ma már inkább ukránnak érezze magát; Filkor Attila pedig haraggal vált el az MTK-tól, és mivel tartja magát a pletyka, hogy az MTK és a magyar futball irányítói között erős a kapcsolat, vélhetően már csak szülői nyomásra is oda akar szúrni az általa nem nagyon szeretett vezetőknek.

Három különböző eset tehát, de egyazon mondanivaló: Huszti Szabolcs, Filkor Attila, Koman Vladimir (ki tudja, talán még több játékos is) nyűgnek érezte, érzi a válogatottbeli szereplést. Lehet ezért őket szidni, érzelmi húrokat pengetni, ám egységfrontba tömörülésük tűélesen jelzi: a magyar válogatott már nemcsak szakmailag, hanem morálisan is szétesőben van.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
9 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
12 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
16 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
29 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
56 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik