Hrepka Ádám kihívása

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2007.08.10. 17:21
Címkék
Hrepka Ádám, az MTK húszesztendős, háromszoros válogatott támadója Hollandiába, az élvonalban szereplő NEC Nijmegen csapatához igazolt, ahol Babos Gábor kapus klubtársa lesz.

Szerda este az MTK engedélyé vel Hollandiába utazott Hrepka Ádám. A háromszoros válogatott játékos a Careers Management Group menedzseriroda vezetőjének kíséretében éjszakába nyúló tárgyaláson vett részt a holland NEC Nijmegen vezetőivel, majd csütörtök délután aláírta szerződését a holland első osztályú klubhoz. Hrepka Ádám egyelőre egy évre, kölcsönbe került a Babos Gábort is foglalkoztató csapathoz.

„Rendkívüli érzések kavarognak bennem, hiszen nagy álmom vált valóra azzal, hogy külföldön folytathatom a pályafutásomat – mondta Hrepka Ádám. – Ezen belül is Hollandia volt az egyik titkos vágyam, mert úgy gondolom, az ottani futball áll talán legközelebb a stílusomhoz, és ott fejlődhetek a legtöbbet. Szeretném megköszönni az MTK edzői stábjának, különösen Garami Józsefnek és Pölöskei Gábornak azt a sok törődést, amit tőlük kaptam, nélkülük nem jutottam volna ehhez a lehetőséghez. Tisztában vagyok vele, hogy az MTK vezetői tekintettel voltak az érdekeimre, és köszönöm, hogy annak ellenére tették lehetővé átigazolásomat, hogy a csatárposzton Németh Krisztián után immár a második játékosról mondtak le.”

Az MTK klubigazgatója, Domonyai László elárulta: tehetséges játékossal lett szegényebb az MTK, ám hosszabb távon jövedelmező üzletet jelenthet mostani kölcsönadása.

„Bár nehéz szívvel engedtük el Hrepka Ádámot, most boldogok vagyunk – mondta a klubvezető. – Újabb tehetségnek találtunk lehetőséget, hogy pályafutását önmaga és a magyar futball érdekében kiteljesíthesse, és olyan klubra leltünk, amely a Liverpoolhoz hasonlóan hosszú távon lehet nagyon fontos partnerünk. Nem titok, Hrepka Ádám kölcsönadásánál a játékos érdekeit a klub szempontjai elé helyeztük, hiszen szükségünk lenne ugyan a csatárra, de azt is érezzük, hogy neki is kellenek az új kihívások, benne is él a továbblépés óhaja.” A holland bajnokságban legutóbb tizedik helyen végző klub sportigazgatója, Carlos Aalbers optimistán nyilatkozott.

„Hosszú ideje figyeltük Hrepka Ádámot, és szerettük volna megszerezni – mondta a sportvezető. – Voltak időszakok, elsősorban a májusi sérülését követően, amikor nem nagyon hittük, hogy a mai napig eljutunk, de most nagyon örülünk, hogy aláírta szerződését a klubhoz. Többször láttuk őt játszani, és rendkívül ígéretes fiatalembert ismertünk meg benne. Remélem, nem ő lesz az egyetlen MTK-játékos, aki klubunk mezét felhúzza, hiszen én és munkatársaim számos tehetséget láttunk a Sándor Károly Akadémián és az MTK felnőtt-, illetve juniorcsapatában is. Hiszek benne, hogy Hrepka Ádám beváltja a hozzá fűzött reményeket, sokat és gyorsan fejlődik majd nálunk.”

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
22 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
34 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
39 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
46 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
48 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik