Egy sima és egy szoros győzelem

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2007.08.13. 23:26
Címkék
A remekül játszó Németh Virág és Kellner Ádám nyerte meg a Seat-kupa országos teniszbajnokságot Hódmezővásárhelyen.

A hódmezővásárhelyi országos bajnokság utolsó napjára már csak a női és a férfi egyes fináléja maradt. Előbbin Németh Virág biztos győzelmet aratott a meglepetésre fináléba jutó Zubor Zsófia ellen. A nyíregyházi hölgy mindent megpróbált, de hiába ütött sokszor pontosan, Németh végül mindig előhúzott egy pontot érő megoldást. Az első szettet 6:0-ra, a másodikat 6:1-re nyerte meg, így az elsőség mellett ő vehette át az első alkalommal átadott Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat az egykori Roland Garros-győztes klasszis lányától. Németh tökéletesen megérdemelte a sikert: alig kilenc játékot veszített az ob során.

„Virág nagyon jól teniszezett, én pedig örülök a második helynek is. Egyáltalán nem számítottam rá, hiszen korábban az első fordulón sem jutottam túl a magyar bajnokságon” – mondta Zubor, míg a 2001 után a második elsőségét szerző Németh természetesen nagyon boldog volt: „Jó formában vagyok mostanában, túl a sérüléseken. Ez a mérkőzés nehezebb volt, mint amit az eredmény elárul, de bátran, támadóan teniszeztem, ami meghozta az eredményét.”

A férfidöntő már korántsem volt ennyire egyoldalú: Lukács Dénes és Kellner Ádám összecsapásának jó néhány labdamenete a világ bármely teniszpályáján megállta volna a helyét. Erős, jól helyezett ütések, fifikás megoldások váltották egymást mindkét oldalon – a két fiú bizonyította, nemvéletlenül ostromolják a Daviskupa-kerettagságot.

Lukács kezdett jobban, brékelőnybe került, pontos, erőteljes játékával zavarba hozta Kellnert, akinek hiába lett volna lehetősége többször is viszszavenni az adogatóelőnyt, ez csak 5:5-nél sikerült neki. Az Egyesült Államokban teniszező Lukács azonban rögtön ismét vezetést szerzett, és meg is nyerte a szettet.

A második játszmára azonban kissé megingott, valamivel pontatlanabbá vált a játéka, ami épp elég volt Kellnernek, hogy 4:1-es előnybe kerüljön, majd kiegyenlítsen. A harmadik felvonás elején ismét ő brékelt, néhány újabb rontást kihasználva. Ekkor már ellenállhatatlanul teniszezett: hiába próbált meg újítani Lukács, nem volt esélye megszorítani őt. Az egy év alatt rengeteget fejlődő Kellner 6:2-re nyerte meg a döntő játszmát, így övé lett a bajnoki cím és a szintén első alkalommal átadott Gulyás István-vándordíj.

„Eléggé csalódott vagyok, főleg amiatt, hogy már a harmadik ob-finálémat veszítem el. Ha a második szett elejét meg tudtam volna fogni, más lett volna a vége, de sajnos épp akkor nem tudtam eléggé koncentrálni, ennek tudható be a sok hiba” – mondta szomorúanLukács, akinek azonban nincs szégyellnivalója, hiszen remek mérkőzést játszott.

„El sem tudom mondani, mennyire boldog vagyok – ujjongott Kellner, aki tavaly elveszítette a finálét. – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Egész délelőtt arra gondoltam, ha jól kezdek, már nem lehet baj. Ehhez képest elbuktam az első két játékot, és utána is hiába volt lehetőségem visszakapaszkodni, Dini is nagyon jól játszott. Létfontosságú volt, hogy a második szett eleje jól sikerült, a harmadik előtt pedig már éreztem, hogy jól megy a játék, és nem lehet baj.”

Legfrissebb hírek

Egyik gólvágóját a kispadra ültette Jesse Marsch – íme, az egyenes kieséses szakasz első meccsének kezdői

Foci vb 2026
1 perce

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
5 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
16 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
21 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
35 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
49 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
56 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
1 órája
Ezek is érdekelhetik