Négy év – három aranyérem

T. N.T. N.
2007.08.13. 23:26
Címkék

A csúcson kell abbahagyni, tartja a mondás, ám ami Balkányban történt az elmúlt szezonban, az némi magyarázatot kíván. A szabolcsi kiscsapat sikertörténete három esztendeje kezdődött, amikor a gárda megnyerte a megyei II. osztály küzdelmeit, majd egy évvel később az I. osztályban is az élen végzett. Ez utóbbi aranyérmet már Mirgai László irányításával szerezte meg a balkányi klub, ám a vezetők nem érték be ennyivel. A játékoskeret megerősítésével vágtak tehát neki 2006 őszén az NB III Tisza-csoportjának, és újoncként kis híján meglepetést szereztek. Mindenesetre a negyedik hely is elismerésre méltó teljesítmény volt, ám a szakmai munka sikeressége ebben a szezonban csúcsosodott ki, miután a Balkány három pont előnnyel nyerte meg a bajnokságot. Igen ám, csakhogy a tavasszal már súlyos anyagi problémákkal küszködött a klub, majd a szezont követően Mirgai László mellett szinte valamennyi labdarúgó távozott a gárdától.

„Nyugodtan kijelenthetem, hogy bravúrgyőzelem volt a bajnokság megnyerése, hiszen az ellenfelek mellett külső körülmények is nehezítették a dolgunkat – kezdte mondandóját a 46 esztendős szakember. – A tavaszi idény alatt történt vezetőségváltás kissé megviselte a játékosokat, hiszen korábban Marján János kapcsolatai révén tartotta életben a klubot, ám miután távozott, bizonytalanná vált a jövő.”

Marján János (nevezzük főszponzornak) lemondását követően egy hétig nem is edzettek a balkányiak, míg a fizetések két és fél hónapig elmaradtak. Információink szerint a játékosok juttatásaik jelentős részét továbbra sem kapták meg, bár az ígéretek szerint a klub decemberig kifizeti a tartozásokat.

„Az volt a szerencsénk, hogy nyerő típusú játékosokkal dolgozhattam, akik megmutatták, hogy a nehézségek ellenére is sportemberek maradtak. Nem volt ugyan nagy előnyünk, de amikor a huszonegyedik fordulóban döntetlent értünk el Nyírmadán, már biztos voltam benne, hogy megnyerjük a bajnokságot. Bár még öt forduló hátravolt, a rangadóinkat lejátszottuk, így úgyszólván csak a kötelező győzelmeket kellett megszereznünk.”

A balkányiak sikerének értékét növeli, hogy a csapat pályájának gyeptéglázása miatt az ősszel Biriben edzettek, míg a hazai bajnokikat Szakolyban játszották. A következő szezonban szinte csak a helyi nevelésű fiatalok maradtak Balkányban. Mirgai László a megyei I. osztályban szereplő Tiszalök edzője lett, és több játékosa követte.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
39 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–2

Foci vb 2026
41 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
52 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
57 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
1 órája

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
1 órája

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik