Üres a büntetéskassza

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2007.09.01. 23:50
Címkék
A szabályszegésnek ára van a Hertha BSC-nél, a német klub labdarúgói büntetést kapnak már az első késésért is. Dárdai Pál jó tíz éve erősíti az együttest, de még egyszer sem kellett fizetnie. A Wolfsburg elleni bajnokira készülő középpályás eddig mindössze egy edzésről késett le.

Komolyan veszik a késéseket az ötvenszeres válogatott Dárdai Pált foglalkoztató Herthánál, amely a Wolfsburgot fogadja szombaton a német bajnokságban. A nem pontosan érkező vagy kihágást elkövető játékosoknak fizetniük kell a csapatkasszába.

„Száz euró a büntetés az első késésért, másodjára már kétszáz, és így tovább, a további vétségek esetén is ilyen mértékben növekszik tovább az összeg – mondta a 31 éves Dárdai Pál, aki, úgy tűnik, eredményes játéka mellett példamutató hozzáállásával is kiemelkedik a gárda játékosai közül. – Most nem sok pénz van a számlán, mivel több problémás játékosunk eligazolt, így ritkán szabnak ki pénzbüntetést. Én már tíz éve vagyok a Herthánál, de még csak egyszer késtem edzésről, akkor is azért, mert egy válogatott meccset követően téves edzésidőpontot adtak meg nekem, így nem is kellett fizetnem. Az összegyűlt pénz egyébként egy számlára kerül, és folyamatosan kamatozik, később ebből fizetjük a csapatösszejövetelek költségét, de korábban arra is volt példa, hogy a játékosok ebből mehettek el nyaralni.”

A középpályás azt is elmondta, jót tett a csapatmorálnak, hogy az elmúlt egy-két évben több „balhés” futballista elhagyta a klubot, hogy mást ne említsünk, a már a szombati ellenfelet, a Wolfsburgot erősítő brazil Marcelinho és Alexander Madlung sem éppen a pontosságáról volt híres. A Hertha honlapja egyébként interjút közöl az utóbbi játékossal, aki saját csapata 2–0-s sikerére tippelt.

„Volt csapattársaim nagyon fogadkoznak, hogy legyőznek minket, mi ezt meghallgatjuk, ám különösebben nem foglalkozunk vele – jelentette ki Dárdai Pál, aki a német hátvéddel ellentétben nem tippelt a meccs végeredményére. – Mindegy, milyen játékkal, de nyernünk kell.”

A magyar játékos szerint a berlinieknek nagy szükségük lenne egy gólerős csatárra, a brazil André Lima érkezése például megoldást jelenthet. A 22 éves játékos a Botafogótól igazolt Németországba, és már szombaton bemutatkozhat új csapatában. André Limával együtt már négy brazil szerepel a Herthában, a nyáron szerződtetett Lúción (nem azonos a Bayern Münchent erősítő hátvéddel) kívül a Copa América-győztes Gilberto és Mineiro is tagja a fővárosi csapat keretének.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
43 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
56 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik