Veszprém: újra NB I

D. T.D. T.
2007.09.06. 00:41
Címkék

Veszprémben a város egyik legpatinásabb csapata a női kézilabdázóké, amely 1966-ban jutott az NB I-be, és négy évvel később bajnoki aranyérmet nyert. A következő két évtizedben a dortmundi világbajnok (1965) Ritterné Lengyel Erzsébet, valamint a montreali olimpián bronzérmet szerző magyar válogatott erősségei, a Tóth-Harsányi nővérek, illetve Budai Piroska, Orbán Csilla, Nyári Zsuzsa és Sulyok Erzsébet vezérletével sok sikert aratott a Bakony Vegyész. Aztán 1986-ban kiesett az első osztályból. Most ismét szeretne visszajutni. Az öt éve alakuló utódcsapat, a Veszprém Beton KC tavaly a második ligában aranyérmet nyerve még nem élt a felkerülés jogával, az idén pedig szinte példátlan sérüléshullámtól sújtva „csak” az ezüstéremig jutott. Németh Gábor edző csapata az új évadra igazolta Smidéliusz Júliát a Fradiból, Bognár Zsuzsát pedig a Dunaferrből. „Úgy szeretnénk a legjobbak közé lépni, hogy ott is maradjunk – fogalmazott Barabás Árpád, a csapat tulajdonosa. – Minden feltételről gondoskodtunk, hogy visszajussunk az NB I-be.”

Legfrissebb hírek

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 perce

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
4 perce

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
46 perce

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
46 perce

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
55 perce

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
1 órája

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
1 órája

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik