Háborút kiált a Barca Thierry Henry miatt

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2007.09.14. 23:44
Címkék
Újabb fejezettel bővült a válogatottak kontra klubcsapatok háború, miután Joan Laporta, a Barcelona elnöke dühösen kifakadt a francia szövetségi kapitány, Raymond Domenech ellen, amiért Thierry Henry annak ellenére sem térhetett vissza Spanyolországba, hogy eltiltása miatt nem léphetett pályára a Skócia elleni mecscsen.

Áll a bál a Barcelona a háza táján!

Joan Laporta elnök dühös, mivel a francia Thierry Henrynak annak ellenére a válogatottal kellett maradnia, hogy az olaszok ellen összeszedett sárga lapja miatt biztos volt, hogy nem játszik a szerdai, Skócia elleni Eb-selejtezőn.

A barcelonai Sport című újság szerint a csatár vasárnap vissza akart utazni Spanyolországba, de Raymond Domenech szövetségi kapitány nyomására a Francia Labdarúgó-szövetség felszólította, maradjon a nemzeti csapattal. Ez a lépés mindenképpen furcsa, az Izland ellen kiállított spanyol Xabi Alonso például minden további nélkül visszatérhetett Liverpoolba, nem kellett végigülnie a Lettország elleni meccset. A Marca sportlap viszont cáfolja ezt, és arról ír, Thierry Henry maga kardoskodott amellett, hogy továbbra is a társakkal maradhasson.

Egy biztos: zavaros ügyről van szó. A Barcelona elnöke például kijelentette, kész a végsőkig elmenni annak érdekében, hogy megvédje csapata érdekeit.

„Szégyenteljes, hogy el kell engednünk játékosainkat a válogatott mérkőzésekre, fizetjük a bérüket, és nem kapunk semmi kompenzációt – dühöngött a klub első embere. – A válogatottaknak jelentős üzleti hasznuk van futballistáinkból. Ez olyan helyzet, amelyet a FIFAnak és az UEFA-nak kellene orvosolnia, de úgy érzem, nem igazán foglalkoznak az üggyel. Ha hamarosan nem születik megoldás, meg kell fontolnunk, legközelebb elengedjük-e a játékosokat.”

A vasárnap az Osasuna otthonába látogató Barcelonának nagy szüksége van a 30 éves támadóra, mivel a kameruni Samuel Eto’o október végéig biztosan nem lesz bevethető. Az Egyesült Államokból hazatérő Giovani dos Santos és Ronaldinho is igen kimerült (a brazilok 3–1-re verték meg Mexikót szerdán), ki is hagyták a csütörtöki edzést, de az Ausztrália–Argentína (0–1) barátságos mérkőzésen kisebb sérülést öszszeszedő Lionel Messi szereplése is kérdéses.

„Tényleg elég fáradt vagyok – ismerte el Ronaldinho a hosszú utazás után a barcelonai repülőtéren. – De minden meccsel egyre jobb formába lendülök. Thierry Henry esetével kapcsolatban pedig csak annyit mondhatok, megértem az elnök kifakadását, de ezt a problémát a vezetőknek kell megoldaniuk. Remélem, hamarosan lezárul az ügy.”

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
31 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
50 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
52 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
55 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
59 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
1 órája

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik