Megszüntették az eljárást

B. R.B. R.
2007.09.17. 23:32
Címkék

Sidi Péter ellen megszüntették a fegyelmi eljárást. „Az ő szempontjából kedvező elbírálás történt” – mondta tömören Ványai László, a fegyelmi bizottság elnöke. Krzyzewsky Miklós, a szövetség elnökének tájékoztatása szerint azonban a bizottság formai okok miatt döntött így, mert Sidi sportszerűtlen tette és az eljárás kezdeményezése között több mint harminc nap telt el. „Sidi Péter indulatos viselkedésével sorozatosan lejáratta az elnökséget. Ne legyen üldözési mániája, nem haragszunk rá, hanem aggódunk érte. Szerettem volna egy olyan döntést, ami elgondolkoztatja, ezért lehet, hogy fellebbezek – nyilatkozta Krzyzewsky, aki szerint Sidi pekingi indulása nincs veszélyben. – Öt kvótaszerzőnk van, ha valamelyikük helyett esetleg más megy ki, annak szakmai oka lesz. Nem ülhetnek kényelmi pozícióban, és a többieket sem lehet megfosztani a motivációtól. Nagy formahanyatlás esetén versenyhelyzetben kell eldőlnie, ki lehet olimpikon, de remélem, erre nem kerül sor” – fejezte be az elnök. Az előző három olimpiára egyébként a kvótaszerzők utazhattak. „Én ezután is az ötkarikás éremért dolgozom” – mondta Sidi, akit ügyvéd képviselt a fegyelmi tárgyaláson.

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
20 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
27 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
38 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
47 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
58 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik