Elvették Landis Tour-győzelmét

B. R.B. R.
2007.09.21. 23:55
Címkék

Floyd Landis számára véget ért a több mint egy éve tartó várakozás. A Nemzetközi Kerékpárosszövetség (UCI) hivatalos közleményben tudatta, hogy az amerikai kerekestől – a 105 éves verseny történetében először – elvették a tavalyi Tour de Francegyőzelmet. Ezzel a spanyol Óscar Pereiro Sio lett a hivatalos győztes. Landis a Francia körverseny 17., általa megnyert szakasza után leadott mintájában túl magas volt a tesztoszteronszint. Ezután az Egyesült Államok doppingellenes szervezete újra ellenőriztette a Landistól a Touron levett, korábban negatív eredményt hozó mintáit, amelyek másodszorra fennakadtak a szűrőn. Landis végig ártatlannak vallotta magát, szerinte a laboratóriumban elkövetett hibák áldozata. Az amerikai kerekesnek egy hónapja van rá, hogy fellebbezzen a Sportdöntőbíróságon. Az UCI jelezte, hogy semmilyen körülmények között sem adja viszsza Landisnek a címet. A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség üdvözölte a döntést, a WADA szerint az UCI ráeszmélt, milyen súlyos a sportág helyzete.

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
19 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
26 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
37 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
46 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
57 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik