Simon András vállsérülése súlyos, Angliában műtik meg

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2007.10.05. 23:31
Címkék

Kimondottan balszerencsésen készül az 1989-es korosztály székesfehérvári és tatabányai Európa-bajnoki selejtező mérkőzéseire. Sisa Tibor csapatának meghatározó egyénisége, Simon András súlyos sérülést szenvedett, így fájó szívvel elköszönt a társaktól.

Lapunk pénteki számában már beszámoltunk arról, hogy egy szerencsétlen ütközés következtében a Liverpool FC támadója, Simon András válla kificamodott. Az esti órákban kiderült: nagy a baj.

„A ficam során a lapockát és a felkarcsontot összekötő porcos gyűrű, az úgynevezett labrum levált – mondta dr. Pánics Gergely, a csapat orvosa. – Ez azt jelenti, hogy a felkar rögzítése nem megfelelő, a vállízület instabillá vált. Tekintettel arra, hogy fiatal játékosról van szó, javasolt a műtét, amely során a labrumot újra rögzítik, ez ugyanis megelőzi, hogy az instabilitás krónikussá váljon. Magyarul: minden ütközésnél, esésnél kiugrana a válla, ezért van szükség az angliai operációra, amely nem tekinthető bonyolult vagy rendkívüli beavatkozásnak.”

Arra viszont elég, hogy elkeserítse a selejtezőről lemaradó játékost, no és a szakmai stábot. A csatár – aki szombat este Liverpoolba repül, ahol a klub orvosai is megvizsgálják – alig tudta megvigasztalni korábbi agárdi klubtársát, Szekeres Adriánt, akit lelkileg igen megviselt, hogy akaratán kívül sérülést okozott.

„Mindenki tudja, hogy a labdarúgás ilyen, ez benne van a sportban – mondta Sisa Tibor szövetségi edző. – Személy szerint nagyon sajnálom Andrist, mert a szerbiai felkészülési tornán remekül futballozott. Hősiesen viselte a fájdalmakat, és láttam, társait is megviselték a történtek. Nincs mese: nélküle kell kivívnunk a továbbjutást. A másik liverpooli csatár, Németh Krisztián többhetes kihagyás után most tért vissza, ő nincs még optimális állapotban, bár az edzéseken nagyon jól mozog.” „Alig vártam, hogy hazai környezetben léphessek pályára – mondta Simon András. – Fáj a vállam, és nagyon sajnálom, hogy lemaradok a selejtezőről. Még el sem kezdődött a torna, én már az elitkört várom, amelyet tavasszal rendeznek – remélem, továbbjutnak a srácok, és ott majd játszhatok…”

A Sampdoriából hazatérő Koman Vladimirnek továbbra sincs meg a csomagja, és bár a csapatkapitány náthával bajlódik, még mindig a szerencsésebbek közé tartozik. Az egyik edzésen ugyanis az MTK-s Busai Attila szárkapocscsontja megsérült, de van remény arra, hogy a védekező középpályás felépül a hétfői – de legkésőbb a szerdai – találkozóra.

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
16 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
20 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
22 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
38 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
49 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik