Nekik nyolc

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2007.10.09. 23:41
Címkék

Akadtak már gólgazdag mérkőzések a Ligakupában, ám a kedd délutáni Tatabánya–Sopron találkozó minden eddigit felülmúlt. Az örömfutballt játszó hazai csapat nyolc gólt rámolt be az egyre nagyobb válságba süllyedő soproniak kapujába, akik csupán eggyel tudtak válaszolni. Ez bizony megsemmisítő vereség, még akkor is, ha tudjuk: a vendégcsapat NB III-as gárdájával állt ki az összecsapásra – Dlusztus Andrással és Cosmin Giurával kiegészülve. A Ligakupa-sorozat azt a célt (is) szolgálja, hogy lehetőséghez jussanak a fiatalabb, az első csapatban kevesebb szerepet kapó labdarúgók. De az mégiscsak túlzás, hogy egy teljes utánpótlásgárdát lökjenek a vezetők a mély vízbe. Nem beszélve arról, hogy a Tatabánya ellen kiálló soproni együttesből tíz labdarúgó vasárnap a Keszthely ellen (1–0) bajnokit is játszott, hétfőre pedig pihenőnapot kapott. Aztán még aznap szóltak nekik, hogy kedden Ligakupa-meccsen kell helytállniuk. „Hétfőn jelezték a vezetők, hogy tegyünk eleget a szakmai vezetőség kérésének, és a komplett NB III-as csapattal utazzunk Tatabányára – mondta Végh Tibor, a csapat edzője. – Mivel hirtelenében csak tizenegy hadra fogható játékosunk volt, ketten velünk tartottak a nagycsapattól. A mérkőzésen jócskán kidomborodott az osztálykülönbség a gárdák között. Mégis azt mondom, a játékosok becsülettel küzdöttek, közülük többen tavasszal még a megyei másodosztályban szerepeltek.” Akárhogy is volt, ha nem nézzük a pályára lépő csapatok összeállítását, csak azt a következtetést vonhatjuk le, hogy az FC Sopron újfent vereséget szenvedett. Amióta az új olasz tulajdonosokat bemutatták, a gárda sorozatban negyedszer vallott kudarcot, a gólkülönbség pedig arcpirító: 2–17… Még egy érdekesség: bárhogy is állt az együttes, Détári Lajos a Ligakupa-mérkőzéseken is felnőttcsapatára számított, főleg azért, hogy legyen mód a játék csiszolására. Ezúttal erre nem volt lehetőség – sőt a fiatalok jókora pofont kaptak…

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
24 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
33 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
42 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
44 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
45 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
53 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
55 perce
Ezek is érdekelhetik