Ismét Fehérváron

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2007.10.13. 01:58
Címkék
Presztízsmeccs lesz ez a javából – ez emeli nálunk a második forduló többi találkozója fölé. A kiemelt összecsapás pikantériáját egy játékos fellépése jelenti: Kámán Tamás hosszú és viszonylag sikeres pályafutása során csupán két klubban szerepelt, abban a kettőben, amely szombat este hat órától Székesfehérváron találkozik. Az Albacompban, illetve a Zalaegerszegben.

„Azért máshogy tekintek erre a városra, mintha olyan helyre mennék, ahol nem játszottam még – mondta a nyáron a fehérváriaktól az egerszegiekhez viszszatérő magasbedobó. – Két éven át ott kosárlabdáztam, mondhatjuk tehát: hazatérek, ismerős lesz a pálya, a szagok... Érdekes érzés lesz. Felemás, mert nem sikerült annyira jól a fehérvári kitérő, ahogy elterveztem, ezért egy kis bizonyítási vágy is munkál bennem, de jó lesz ismerősök közé visszamenni.”

Kérdés, a közönség miként fogadja majd a 68-szoros válogatott exkedvencet. Mert nemcsak ő várt magától többet az Albacompban, hanem a székesfehérvári szurkolók is jobb teljesítményre számítottak a legotthonosabban a hármas poszton mozgó vajkezű tízestől. Mi tagadás, az előző idényben átlagban – mint az alant közölt statisztikából kitűnik – épphogy a mezszámának megfelelő pontot sikerült szereznie.

„Amikor Egerszegről eljöttem, mást, máshogy kellett játszanom, és nem sikerült megtalálnom a módját, hogy kevesebb idő alatt hasonlót produkáljak, mint a Zalaegerszegben, meg a csapat összhangja sem volt az igazi – emlékezett vissza Kámán. – A fehérvári időszakra nem gondolok vissza nehéz szívvel, inkább arra próbálok koncentrálni, hogy minél gyorsabban visszarázódjak, és megtaláljam a közös hangot mostani társaimmal.”

Hosszasan taglalta még a kosaras, mi volt a legfőbb különbség a jelenlegi és előző együttesében betöltött szerepköre között, a lényeg: a Zalaegerszegben szabadon kosarazhat, az Albacompban viszont csak a tiszta helyzeteket vállalhatta el, ráadásul kevesebb játéklehetőséget is kapott. A múlt szombaton végigjátszhatta a ZTE Nyíregyháza elleni első fordulós bajnokiját – amelyen a csapat és ő is kitett magáért, főleg az utolsó negyedben.

Ráadásul a 114–87-es siker óta még erősödött is a ZalakerámiaZTE KK kerete: csatlakozott hozzá a horvát Josko Garma, aki csütörtök délelőtt óta készül új társaival. Kámán Tamás az eddigiek alapján jó képességű, képzett centernek tartja, különösen az idegenlégiós középtávoli dobókészségét emeli ki.

Legfrissebb hírek

Jenner: Letértünk az útról, ami korábban meghatározta a holland futballt; Sinner Wimbledonban címet védene

E-újság
6 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
6 perce

Egy telefon bánta a hullámzást a kanadaiak meccsén – videó

Foci vb 2026
16 perce

Videó: ezzel a góllal búcsúztatta Kanada Dél-Afrikát

Foci vb 2026
24 perce

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
49 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
58 perce

Kanada a rendes játékidő ráadásában betalált, és kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
59 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
1 órája
Ezek is érdekelhetik