Még van kitől tanulni

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2007.11.28. 12:54
Címkék

Mindhárom fellépésén vesztett a Közép-európai Ligában a Marso-Vagép NYKK, így első nemzetközi sikere még várat magára. Szerdán a B-csoport két nyeretlen alakulata találkozik, Déri Csaba legénysége Brnóban lép pályára.

Az eddigi eredménytelenség láttán bizonyára a nyíregyházi vezetők is feltették már maguknak a kérdést: megérte-e a magyar mezőnyben egyedüliként megmutatniuk magukat az európai porondon? Sikerélménynyel ugyanis egyelőre nem gazdagodott az előző magyar bajnokság nyolcadikja, amely a mostani sorozatban is a felsőházba igyekszik, de a rendszeres hétközi elfoglaltság nemcsak az energiáját emésztheti fel, hanem a klub büdzséjét is apaszthatja.

„Az utóbbi években női csapatoknál dolgoztam, és a BSE-nél, valamint a nagy hagyományokkal büszkélkedő szlovák Rózsahegynél is természetes volt, hogy kiléptünk a nemzetközi porondra – mondta Déri Csaba, az NYKK október végén érkező edzője. – Amikor Nyíregyházára jöttem, már kész tény volt, hogy egyedüli magyar csapatként indulunk a Közép-európai Ligában, így nem szólhattam bele a döntésbe, de ha lett volna rá lehetőségem, bátorítottam volna a vezetőket. Véleményem a három eddigi vereség ellenére sem változott, sőt játékosaimon látom, hogy élvezik a sorozatot, és ez engem is örömmel tölt el. Vallom, ha a magyar férfiklubok továbbra is azt az utat választják, hogy begubóznak a mi kis bajnokságunkba, a szakág előbbutóbb eltűnik az európai térképről, és nem lesz kitől tanulnunk. Csoportellenfeleink közül a cseh Novy Jicín a maga hét légiósával más kategóriát képvisel, de az is kiderült, hogy a szakmában sokak által lesajnált osztrák liga is előrébb tart már a magyarnál. A Klosterneuburg színeiben is szerepelnek olyan szintű légiósok, hogy hasonló kevés pattogtat a magyar bajnokságban. És hogy elfáradunk-e a nemzetközi menetelés miatt? Vicces lenne, ha erre hivatkoznánk, amikor azt látjuk, hogy az angol labdarúgók két-három naponta játsszák keményebbnél keményebb mérkőzéseiket. Ugyan elődöm nem a fizikai felkészítésre helyezte a hangsúlyt, így sem fogunk soha fáradtságra hivatkozni, a heti két meccset és az ezzel járó utazást bőven ki lehet bírni. Gondot egyelőre az okoz, hogy taktikailag nem vagyunk képesek egy héten belül két meccsre is felkészülni, ezért a szerdai, brünni mérkőzést is a szombati bajnokinak rendeljük alá.”

Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
11 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban

Egyéb egyéni
24 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
37 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik