A DVTK Bokros-csomagja

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2007.11.30. 10:13
Címkék

Sallói István elköszönt Diós győrből, egyelőre nem tudni, a borsodiak ügyvezetője hol dolgozik a jövőben.

„Én voltam a diósgyőri labdarúgás Bokros-csomagja” – mondta Sallói István, aki szerdán, a Fehérvár elleni Ligakupa-döntő visszavágója után intett búcsút. Mint mondta, hirtelen felindulásból tett így, igaz, régóta érlelődött benne a döntés. A kilencvenes évek pénzügyminisztere, Bokros Lajos megszorításaira utalva úgy vélte: a klub életben maradásának érdekében több népszerűtlen intézkedésre volt szükség (jegyáremelés, a beléptetés ellenőrzésének szigorítása, a legjobb játékosok eladása). A szurkolók így „részesei” lettek a klub költségvetésének, bár Sallói István megérti a drukkerek csalódottságát, ha kedvenceiket eladja az egyesület.

„Az utóbbi húsz évben senkinek sem sikerült Diósgyőrben futballt csinálnia, mi viszont leraktuk az üzleti labdarúgás alapjait, a kiadásokat fedezték a bevételek” – tette hozzá a volt válogatott futballista, aki amondó, az új tulajdonos, a Szeviép Zrt. belépésével további dimenziók nyílnak meg a DVTK előtt.

„Több variációt dolgoztunk ki a működésre – analizált a klubvezető. – Hoztunk nevesebb játékosokat, hogy az eredmény vonzza a támogatókat, de ez nem jött be. Aztán fiatalabb futballistákkal kísérleteztünk, az sem igazán volt sikeres. Ekkor afrikai légiósokat kerestünk, akik a csapat hasznára válhatnak, majd több pénzért túladunk rajtuk, mint amenynyibe nekünk kerültek. Most már más klubok is követik ezt a modellt, szerintem jó úton indultunk el.”

S hogy miért a váltás? Sallói István szerint nem volt konfliktusa az új tulajdonos képviselőivel. Igaz, gyermekei miatt nem tudta vállalni, hogy Miskolcra költözzön, ezért Dunakesziről autózott Borsodba napi rendszerességgel. Az ügyvezető lapunknak elmondta: több – fővárosi és vidéki – klub is megkereste, de behatóbban senkivel sem tárgyalt, hiszen eddig a DVTK-ért dolgozott. Most azonban szabaddá vált („a váltásra nekem is szükségem van, és a klubnak is jól jöhet a frissülés”), és napokon belül eldől, hol dolgozik a jövőben.

Borsodi információk szerint Sallói István utódja a szegedi tulajdonost képviselő újságíró, Dlusztus Imre lehet.

Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
2 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
9 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
15 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
32 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
39 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
52 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik