Egyéni csúcsra hajt

User UserUser User
2007.12.06. 23:34
Címkék

Jakabos Zsuzsanna a Debrecenben ren dezendő rövid pályás úszó Európa-bajnokság egyik ifjú csillaga lehet. Noha a pécsi ANK Úszóklub versenyzője még csak 18 éves, 2004-ben már részt vett az athéni olimpián, 2005-ben bronzérmet nyert a rövid pályás Eb-n, 2006-ban pedig a nagymedencés kontinensbajnokságon zárt a negyedik helyen 400 vegyesen. Az idei rövid pályás Eb-t is szponzoráló Mol már korábban felfigyelt rá, így Jakabos bekerült a vállalat által alapított Segíthetek? Mol tehetségtámogató program díjazottjai közé.

Mivel én nem egy nagy budapesti egyesületben készülök, és nem is tervezem, hogy lakhelyet változtatok, sokszor nehézséget okoz, hogy az edzőm velem tarthasson a versenyekre, edzőtáborokba. A Mol támogatása több külföldi versenyre is garantálta a saját, valamint a trénerem, doktor Petrov Anatolij mesteredző útiköltségét.

Vidékiként nehezebb volt bekerülnie a válogatottba?

Feltétlenül, de nem szeretnék panaszkodni. Az olimpiai szintidőt háromszornégyszer megúsztam, vagyis jó úton járok. Ennnek ellenére a pekingi részvételt nem vehetem biztosra, hiszen addig még sok minden történhet. Legfőbb itthoni riválisom a bajai Hosszú Katinka, akivel nagy csatákat vívunk: az országos bajnokságon ő győzött, a nyár végi párizsi nemzetközi versenyen pedig én. Szerencsére egy országból két versenyző is részt vehet a játékokon, ám egyelőre a debreceni kontinensviadal sikeres teljesítése a fő feladat.

Milyen eredménnyel lenne elégedett?

Az elmúlt hetek időeredményei biztatóak, mégis óvatos vagyok, úgyhogy jussak csak a fináléba, ott döntsem meg az egyéni legjobb időeredményemet, és majd meglátjuk, hogy a hazai közönség biztatása mellett ez mire lesz elég.

Az idén érettségizett, és bár az olimpiai felkészülés rengeteg idejét és energiáját felemészti, a tanulást sem hanyagolja el.

A Pécsi Tudományegyetemen sportkommunikációt hallgatok, és az Európabajnokság hetében három vizsgám is lesz. Ezért valószínűleg csak pénteken érkezem Debrecenbe, míg a többiek kedden. Sebaj, három nap idegeskedést megspórolok, és addig is nyugodtan készülhetek itthon a versenyre és a vizsgáimra.

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
15 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
22 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
25 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
48 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik