Fernando Alonso munkába állt

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2008.01.04. 01:23
Címkék
Fernando Alonso már a héten ellátogatott a Renault ensone-i bázisára, ahol az új autó fejlesztése iránt érdeklődött. Közben sokan azt találgatják, képes lesz-e Nelsinho Piquet megszorongatni a spanyolt úgy, ahogy Lewis Hamilton tette tavaly a McLarennél.

Az évfordulóval hivatalosan is lejárt Fernando Alonso és a McLaren szerződése, és a spanyol versenyző nem halogatta sokáig régi-új istállójának meglátogatását. A kétszeres világbajnok már a héten ellátogatott a Renault nagy-britanniai főhadiszállására, az Oxford mellett fekvő Enstone-ba. A spanyol sajtó szerint Alonso rendkívül lelkes, és az elmúlt év tapasztalatait mindenképpen arra akarja felhasználni, hogy a lehető legkorábbi időpontban bekapcsolódjon az R28-as autó fejlesztésébe, és a McLarennél megszerzett tudásával segítse a tavaly botladozó istállót.

A 2005-ben és 2006-ban Alonsóval két-két világbajnoki címet szerző Renault-nak 2007-ben csak egyetlen dobogós helyre futotta, Heikki Kovalainen – aki helyet cserél Alonsóval, és a McLarenhez szerződik – a Japán Nagydíjon lett második, a vb-ben csak úgy állhatott fel a dobogóra, hogy a kémbotrány miatt kizárták előle a McLarent. A Renault-t is megvádolták kémkedéssel – éppen a McLaren jelentette fel az FIA-nál –, de a franciák megúszták büntetés nélkül.

Az új szezon előtt sokan azt találgatják, hogy Nelsinho Piquet képes lesz-e arra 2008ban, mint Lewis Hamilton tavaly, azaz felveszi-e a versenyt gyorsaságban a spanyollal. Emerson Fittipaldi, a brazilok kétszeres világbajnoka szerint Piquet még nagyobb gondot okozhat Alonsónak, mint Hamilton, de ezt sokan kétségbe vonják, a szakemberek többsége szerint 1972 és 1974 bajnoka csak honfitársi kötelességének tett eleget ezzel a nyilatkozatával.

Persze van, ami Piquet mellett szól, a brazil a 2006-os GP2es idényben hatszor szerezte meg a pole pozíciót, míg Hamilton csak egyszer, és ha a brit sokszor borsot tudott törni a spanyol orra alá a tavalyi időmérőkön, a braziltól ez még inkább elvárható – a verseny persze más kérdés.

Martin Brundle egykori F1es pilóta, a brit ITV F1-es kommentátora szerint Flavio Briatore nem fogja hagyni, hogy a Renault-n belül is kialakuljon az a tarthatatlan helyzet, ami a McLarennél Alonso elbocsátásához vezetett.

„Alonsót hibátlan versenyzőnek tartottam a két vébécíme után – mondta Brundle. – Ám hatalmas csalódást keltett, hogy amikor kapott egy nagyon jó csapattársat, megpróbálta őt lelassítani. Michael Schumacher nem tette volna ezt, ő megpróbálta volna felvenni a kesztyűt, és felrázza magát. Briatore okos csapatfőnök, jól tudja kezelni Alonsót, de akkor lesz igazán érdekes az év, ha Piquet fejtörést tud okozni társának és főnökének.”

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
5 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
52 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik