Még csiszolódik a csapat

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2008.01.06. 23:10
Címkék
A szombati toulouse-i meccs után hétfőn este hat órakor Miskolcon találkozik a magyar és a francia férfiválogatott. Tíz nappal a norvégiai Európabajnokság rajtja előtt nem várhatunk gálaelőadást, ám az biztos, hogy bizonyítási vágytól fűtött magyar együttest láthat a közönség.

A szombat esti, 27–25-ös hazai sikert hozó mérkőzés után külön utakon indult el a két együttes a borsodi megyeszékhely felé. Az Európa-bajnok francia válogatott tagjai néhány órával korábban érkeztek Magyarországra, mint Skaliczki László tanítványai. A mieink este tíz óra után landoltak Ferihegyen, s azonmód a miskolci visszavágó helyszínére buszoztak.

A fentiekből következik, hogy a nap jelentős részét még Toulouse-ban töltötte a magyar keret, délelőtt gyúrás és pihenés szerepelt a programban; ebéd után a szövetségi kapitány értékelte a szombati mérkőzést, előtte azonban a Nemzeti Sportnak is összefoglalta tapasztalatait.

„Két napot tudott Budapesten együtt készülni a teljes keret, így utaztunk Franciaországba, ezért a szombati mérkőzésből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni – kezdte Skaliczki László. – Védekezésünkben az ebben a periódusban tipikusnak számító hibákat követtük el, azaz sok volt a rossz váltás, nem mindig volt tökéletes a kapus és a sánc kapcsolata, továbbá sokszor volt rés az egyes és a kettes védő között. Az ütközések elosztása sem volt megfelelő, Herbert Gáborra és Ilyés Ferencre túl sok fault jutott. Támadójátékunkban is rengeteg volt a technikai hiba, s felállt fal ellen még nem tudtuk gyors keresztlabdákkal megnyitni a széleket, ugyanez indításoknál már többször sikerült. Dicsérhető a csapat tartása, s az, hogy az emberhátrányos szituációkban is megfelelő iramban játszottak a fiúk. Az Európa-bajnokság rajtjáig gyorsítani kell a csapat játékán. A mérkőzés egyes szakaszaiban ki tudtuk használni szélsőink gyorsaságát. A legfontosabb, hogy a játékosok egyre jobban ráhangolódjanak a sorozatmérkőzésekre, s a hibákból okulva egyre jobb teljesítményt nyújtsanak.”

Megnyugtató volt a két kapus, Fazekas Nándor és Puljezevics Nenad formája, s biztatóan mozgott Nagy László, Mocsai Tamás, Iváncsik Gergő, Törő Szabolcs és Gulyás Péter is. A beállósokhoz ritkábban jutott el a labda, de szerencsére így is kiderült, hogy Gál Gyula sérülése már a múlté, és Zubai Szabolcsra is lehet számítani. Ilyés Ferenc és Herbert Gábor védekezésben vállalt nagyon sokat, nem véletlen, hogy őket állították ki a leggyakrabban. Bár a miskolci „visszavágón” sem az eredmény lesz a legfontosabb, azért a magyar kézilabdázók természetesen győztes meccs emlékével szeretnének csütörtökön Norvégiába utazni, hiszen a csapat a kontinensbajnokság rajtja előtt a házigazdák, Izland és Portugália társaságban részt vesz a Postenkupán.

Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
3 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
10 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
16 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
34 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
40 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
48 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
53 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik