Fiatalos lendület

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.01.14. 23:35
Címkék
Elégedetten dörzsölik a tenyerüket a Bajai LSE vezetői, hiszen csapatuk első számú esélyesként várja a tavaszi idényt.

Az Alföld-csoport listavezetője a bajnokság első felében mindössze kétszer kapott ki, míg tizenhárom bajnokiját megnyerte. A sikerszéria a nyártól datálódik, amikor Márton László elnök lemondásával új támogatói kör került az újonnan választott elnökségbe, amelynek elsődleges feladata volt visszacsábítani a klubhoz a bajai nevelésű fiatalokat. Az együttes átlagéletkora huszonkét év alatti, így az edzőnek az ellenfelek mellett olykor a zabolátlan játékosokkal is meg kell küzdenie, mint például a hétgólos békéscsabai fiaskót követően.

Könnyen tette túl magát a megalázó vereségen?

Szerencsére nem kellett sokat szégyenkeznünk az ősszel, így elegendő volt, hogy a mérkőzés után elbeszélgessünk a játékosokkal – mondta Goretich Gábor, a Baja edzője. – A nyári edzőmérkőzéseket is figyelembe véve egymás után tizenhárom találkozón maradtunk veretlenek, és ennek tudatában néhány fiatal elbízta magát, nem készült fel kellőképpen a hetedik bajnokira. A békéscsabai meccsen több cserével is próbálkoztam, de a tartalékok is kudarcot vallottak. Hasonló volt a helyzet az utolsó fordulóban is, Gyulán, ahol már nem tudtam motiválni a csapatot.

Nincs okuk az idegeskedésre, hiszen vezetik a csoportot, bár az előnyük nagyobb is lehetne.

Higgye el, akkor sem dől össze a világ, ha nem nyerjük meg a bajnokságot. Persze próbálom megértetni a játékosokkal, nem valószínű, hogy még egyszer lehet ekkora esélyünk a másodosztályba kerülésre. A klubnak ugyan nincs akkora tőkéje, mint a Békéscsabának és a Tisza VolánSzegednek, de az ősszel bebizonyosodott, hogy számíthatunk a fiatalokra.

Melyik meccsen dőlhet el a bajnoki cím sorsa?

Igazából nincs nagy különbség az együttesek között, tehát a pillanatnyi forma dönthet. Az imént említett klubok mellett a Budapest Honvéd II is kemény vetélytárs lehet, és amelyik gárda a tavasszal kevesebbet ront, révbe érhet.

Elkerülhetetlen a kérdés: vállalnák-e az NB II-t, ha megnyernék a bajnokságot?

Még nem egyeztettünk az elnökséggel, de tudomásom szerint nem okozna gondot a másodosztályú indulás. A tárgyi feltételek adva vannak, ráadásul amit a klub vezetősége anyagiakban ígért, teljesítette, tehát nyugodtan dolgozhatunk.

A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE 19: Pozsár Gábor (Békéscsaba). 15: Honma K. (Tisza Volán-Szeged). 13: Koós G. (Bp. Honvéd II). 12: Nagy E. (Baja). 11: Bernáth P. (Hódmezővásárhely). 10: Zakar Sz. (Tisza Volán-Szeged). 9: Sziegl G. (Baja), Czira G. (Gyula). 8: Miklya M. (Békéscsaba), Rácz D. (Hódmezővásárhely). 7: Lógó Zs. (Baja), Katona Zs. (Csongrád-Tiszapart). 6: Pálinkó M. (Algyő), Zöld G. (Gyula), Ruskó Zs. (Szolnok)

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
5 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
24 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
26 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
29 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
33 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
36 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
39 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
51 perce
Ezek is érdekelhetik