Rendet kell tenni!

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2008.01.24. 00:15
Címkék
Németh András keddi lemondása után egyre erősebbek a hangok, miszerint éles konfliktusok vezettek a kapitány távozásához. Ez elkeserítő, hiszen a márciusi olimpiai selejtezőn a sportág jövőjét meghatározó meccsek várnak a csapatra. Bárki legyen az új kapitány, mihamarabb rendet kell tennie.

Mi történt?

Mi történt Franciaországban, s mi történt az elmúlt két hétben? Mi vezetett odáig, hogy a szövetség elnöksége által a szövetségi kapitányi poszton január 9én megerősített Németh András kedden váratlanul lemondott?

Kérdések, amelyekre sokan keresik a választ, kérdések, amelyekre nyíltan, őszintén egyetlen érintettnek sem akaródzik válaszolni. Jobb híján maradnak a zuhanyhíradó, a nevük elhallgatását kérő bennfentesek, valamint az informátorok hírei. Bárkitől is érdeklődtünk, egybehangzó volt a vélemény: hatalmas konfliktusok vezettek a szakításhoz.

Például a csapat két vezére, Görbicz Anita és Tóth Tímea verbális csatája. Az elmondások szerint (bár Tóth Tímea ezt határozottan tagadja; Görbicz Anitát ezúttal sem sikerült elérnünk) az oroszoktól a negyeddöntőben elszenvedett vereséget követő levezetés, nyújtás során Görbicz Tóthra tett hangos, kritikus megjegyzése („Néha

passzolni is tudni kellene!”) robbantotta ki a hidegháborús helyzetet. Mindez természetesen a kapitány fülébe is eljutott, aki arra kérte a győri klasszist, hogy üljön le beszélgetni az átlövővel – de nem járt sikerrel. A nagy kifakadás néven elhíresült, az Angola elleni meccs utáni nyilatkozatában a jelek szerint nem véletlenül utalt szétesett csapatra Németh András, aki talán arról is hallhatott, hogy Tóth és egy másik mezőnyjátékos között is volt éles szóváltás – igaz, azt másnap megbeszélték a felek, s bár azóta nem barátnők, de zökkenőmentes a munkakapcsolatuk.

Hogy nincs, nem volt minden rendben, azt a másodedző, Zsiga Gyula távozása is sejtetni engedte – a hírek a két, korábban baráti viszonyt ápoló szakvezető megromlott kapcsolatáról szólnak.

A ferencvárosi tréner szerint – aki a válogatottnál Németh András másodedzője volt – kiemelten fontos lett volna az edző-játékos viszony rendezése: „Régóta nem beszéltem Andrással, csak az újságokból tudtam meg a lemondását. Meg tudom érteni a döntését, miután vele ellentétesen nyilatkoztak a csapat meghatározó játékosai. Amikor korábban elmondta nekem, hogy a szövetség elnöksége támogatja őt a folytatásban, az volt a véleményem, hogy elsősorban a játékosokkal kell rendezni a viszonyt. Ott a legfontosabb az élő munkakapcsolat. A kulcsemberek közötti ellentétet híresztelésből ismerem, ha volt közöttük szóváltás, az az öltözőben lehetett.”

Árulkodó szavak…

S hogy Németh András miért éppen kedden mondott le? Úgy tudjuk, a szövetség vezetői megpróbáltak közvetíteni a felek között – sikertelenül.

Elkeserítő, hogy ezzel kell foglalkozni, mindazonáltal nem mehetünk el a történtek mellett, a gondokat nem szabad szőnyeg alá söpörni. Tiszta vizet kellene önteni a pohárba, mert a problémák nem oldódnak meg attól, hogy más lesz a szövetségi kapitány. Bárki is légyen, nagyon nehéz dolga lesz…

Legfrissebb hírek

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
5 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
16 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
39 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
48 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
48 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
57 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik