A helyi futballistákra számít az Eger

T. N.T. N.
2008.02.05. 14:49
Címkék

Keller József gondolkodási időt kért, mivel az NB III Mátracsoportjában szereplő Egri FC tulajdonosa többszöri tárgyalást követően sem jutott egyezségre a Heves megyei város önkormányzatának vezetőivel. Az ügy hónapok óta húzódik, miután Keller József a tavalyi, éves költségvetésben szereplő összegnél többet szeretne a labdarúgócsapatra fordítani, és ebben – szponzorok mellett – a város segítségére is számítana. A tulajdonos január közepén konkrét terveket is benyújtott a városházán, miszerint klubja átvállalná a stadion és az Északi Sporttelep üzemeltetését, így garantálva a színvonalasabb működtetést. Igen ám, csakhogy a jelenlegi fenntartónak 2008. december 31-ig szerződése van. A probléma megoldására a klub eddig teljes körű támogatást kapott Habis László polgármestertől, illetve Szeleczki János alpolgármestertől.

„Nem célunk a labdarúgás megszüntetése, éppen ellenkezőleg, azt kívánjuk, létezzen és jól működjön – jelentette ki a jelenleg külföldön tartózkodó Szeleczki János, a helyi agriasport internetes honlapnak. – Hosszú távú megoldást szeretnénk, amelyben minimálisan elvárjuk az NB III-as szintű szereplést az Egri FC-től. A szakmai munkába nem kívánunk beleszólni, de szeretnénk, ha az utánpótlás fejlesztésével egy ütőképes garnitúra lépne pályára az elkövetkező években. A város sportszerető közönsége igényli a futballt, ezt respektáljuk, és szűkös költségvetési lehetőségeink közepette is megadjuk a segítséget.”

A városi vezető az anyagiakkal kapcsolatban hozzátette, ha az önkormányzat plusz hárommillió forinttal növelné a futballra fordított támogatást, akkor gazdasági szakembert delegálna a klub elnökségébe. A megemelt támogatás mellett a város további szponzorok megnyerését is szorgalmazza, illetve eleget tesz Keller József kérésének, és átadja az Egri FCnek a Városi Stadiont, valamint az Északi Sporttelep működtetésének jogát, de csak 2009. január 1től.

Itt tart jelenleg az ügy. Keller József gondolkodási időt kért, és a héten vélhetően megegyeznek a felek, ami a csapatnak is nyugalmat hozhat a tavaszi idény előtt. Nagy Gergely Olaszországba költözött, Tóth Balázs és Bánka Balázs Besenyőtelekre szerződött, és információnk szerint a nyáron Kazincbarcikáról érkező játékosok (Hegedűs Dávid, Hegedűs Richárd, Harnócz Róbert, Simkó István, Badalik Szabolcs és Újlaki Dávid) maradása sem biztos.

Legfrissebb hírek

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
4 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
15 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
24 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
35 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
42 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
48 perce

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik