Nehéz lesz a folytatás

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.02.19. 12:20
Címkék

Kissé elrontotta az őszi idény végét a Debreceni VSC II-DEAC, ugyanis a Loki második számú együttese egy-egy döntetlennel, illetve vereséggel zárta a szezont. A korábbi mérkőzéseken szinte hibátlanul teljesített a piros-fehér gárda (tizenkétszer nyert, egyszer vesztett), így hárompontos előnynyel várhatja a folytatást. Az edző, Kondás Elemér garancia a sikerre, hiszen a 45 esztendős szakember hét éve a debreceni labdarúgás hátországában tevékenykedik, és munkája során dolgozott Tisza Tiborral, Tőzsér Dániellel, Máté Péterrel, Müller Zsolttal, de néhány mérkőzésen Dzsudzsák Balázs is megfordult a csapatában. Korábban a Létavértes ’97 SC számított Debrecen elsődleges utánpótlásnevelő együttesének, miután az ősszel az élvonalbeli klubok második számú csapatai is elindultak a harmadosztályban, Kondás Elemért is átirányították.

Miben különbözik a munka a Létavértesnél eltöltött időszakhoz képest?

Annak idején adva volt a játékoskeret, amelyen legfeljebb az átigazolási időszakban lehetett változtatni – kezdte Kondás Elemér. – Könnyebben lehetett az edzésen csapatot építeni, míg most azok a labdarúgók is helyet kaphatnak a DVSC II keretében, akik a soros NB I-es bajnokin nem jutottak szóhoz. Ezekkel a játékosokkal szombaton edzettünk egyet, aztán vasárnap következhetett a bajnoki.

Az utóbbi években hozzászokhatott a változatossághoz. Többször is előfordult, hogy két idény között teljesen új csapatot kellett összeraknia.

Szerencsésebb lenne, ha a vezetőség a DVSC játékoskeretét kétfelé választaná, mert úgy könnyebb lenne tervezni, csapatot építeni. Persze a Létavértest sem szabad elhanyagolnunk, ahol továbbra is a fiatalokat versenyeztetjük.

Ha csak a szezon végén ki nem esik a csapat.

Biztos, hogy nem fog kiesni! Bár eddig nem valami fényesen szerepelt, nem lesznek, nem lehetnek kiesési gondjai. A klubvezetőség ugyanis a szezon előtt konkrét terveket fogalmazott meg: a DVSC II-nek meg kell nyernie a bajnokságot, hogy jövőre az NB IIben indulhasson, így az első három osztályban szerepeltethetünk debreceni, vagy debreceni kötődésű együttest. Létavértesen is megfelelő szakmai munka folyik, amely a tavasszal kamatozhat.

Az ön elkötelezettsége mikor fog kamatozódni?

Évek óta az a feladatom, hogy a fiatalokat oktassam, neveljem. A törökországi edzőtáborba az idén Éles Szilárd és Rezes László is elutazott a felnőttcsapattal, és az utóbbi játékos most is együtt készül a kerettel.

A sikerek mellett szólnunk kell a hibákról is, hiszen az őszi idény végét kissé elszórakozták.

Az az igazság, hogy a szezon végére elfáradt a társaság, ugyanis két hét alatt öt mérkőzést játszottak a fiúk. A hétvégi NB III-as bajnoki után többen lehetőséget kaptak a Ligakupa-szereplésre, majd újabb bajnokit követően a Magyar Kupatalálkozó következett, vagyis nem unatkoztak a srácok. De hát ilyen a futball, ehhez kell most alkalmazkodnunk, ráadásul a tavasszal a bajnokságban sem lesz könnyű dolgunk, hiszen valamennyi riválisunkkal, vagyis a DVTK II, a Nyírmada, a Kisvárda és a Nyíregyháza II ellen is idegenben lépünk pályára.

Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
8 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
26 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
29 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
32 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
36 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
38 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
42 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
53 perce
Ezek is érdekelhetik