Tóth Erzsébet: Loki

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2008.02.20. 23:16
Címkék

A hét végén a Brassó elleni KEK-nyolcaddöntő visszavágóján újabb játékosát vesztette el sérülés miatt a DVSC-Aquaticum női csapata. A súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedő Sütő Enikő már a hatodik kézilabdázó az elmúlt hónapokban, akire nem számíthat Skaliczki László szakmai igazgató. Ezért aztán nem csoda, ha a klub vezetősége ezekben a nehéz napokban megpróbál erősíteni.

A debreceniek a negyvenszeres szlovák válogatott Alzbeta Tóthovával kötöttek szerződést, amely egyelőre a bajnokság végéig szól. Az utóbbi évtizedet a Michalovce (Nagymihály) csapatában töltő, korábban a Csallóközaranyos együttesében és az eperjesi ZVL Presovban kézilabdázó irányító-átlövő a hét végén még pályára lépett volt klubjában az orosz Volgográd elleni EHF-kupa-nyolcaddöntőben, s ezután köszönt el felvidéki társaitól. A magyar származású játékos, aki hétfőn ünnepelte 30. születésnapját, természetesen Tóth Erzsébet néven szerepel az NB I-ben. A DVSCnél főleg gólerős támadójátékára számítanak, hiszen Nagymihályban ő volt a legveszélyesebb az ellenfelek kapujára.

„Már többször is kerestek a debreceniek, eddig azonban nem tudtunk megállapodni, ezért nem jött létre a szerződés – mondta a Szlovákiában háromszor is az év játékosának megválasztott kézilabdázó. – Hallottam a DVSC problémáiról, s remélem, tudok segíteni a csapatnak. Nem titkolom, nagy kihívásnak tartom, hogy Magyarországon játszhatok, és nem szeretnék csalódást okozni.”

Ha minden a hajdúságiak terve szerint alakul, Tóth Erzsébet már pénteken pályára léphet a Loki számára létfontosságú, Dunaferr elleni rangadón.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
14 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
27 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
51 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik