Dumában jók a lilák

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2008.03.07. 23:29
Címkék
A télen a játékosvásárlásra 260 millió forintot költő Újpestnél megbicsaklani látszik a szakmai munka: a csapat két mecscsen (a ZTE elleni bajnokin és a DVSC-TEVA elleni Ligakupamérkőzésen) kilenc gólt kapott. Az MTK elleni mérkőzés előtt három volt újpesti játékost, edzőt kérdeztünk a lilák jelenével kapcsolatban.

Három újpesti kedvenc – három vélemény. Fekete László a kontinens második legeredményesebb támadója volt, 1979-ben Ezüstcipőt kapott ezért, Nagy László olimpiai bajnok játékosként szintén a hetvenes években, s később edzőként is népszerű volt a Megyeri úton, Véber György a kilencvenes évek ünnepelt sztárja volt. Mindhárman leszögezték: a mai napig rajonganak egykori csapatukért, így őket kérdeztük, miként látják az Újpest mostani helyzetét.

1. Két mérkőzés, kilenc kapott gól – a ZTE négy, a Debrecen a Megyeri úton öt gólt szerzett. Mi a véleménye a magát bajnokesélyesnek kikiáltó Újpest tavaszáról?

NAGY LÁSZLÓ: – Eddig nem sikeres – enyhén szólva. Nem elég fegyelmezett a védelem, elsősorban Sadjo Hamanra gondolok. Nekem a Siófok elleni első félidő is döcögősnek tűnt, de erre a kilenc gólra nem számítottam. A védekezés és a szűrés a középpályán nem működik.

FEKETE LÁSZLÓ: – Pontosan meg tudom mondani: 1885 óta nem fordult elő ilyen! Tudom, mi kocka alakú labdával játszottunk, de akkor sem kapunk kilencet ennyi idő alatt, ha van egy héten hat edzőmeccsünk… Ez vicc, kérem, és másnap azt olvastam, Urbányi István szerint nyerhettünk volna. Na, igen, ha nem kapunk öt gólt, mi győzünk.

VÉBER GYÖRGY: – Az egerszegi meccset nem láttam, utólag hozzátehetem: szerencsére. A DVSC elleni ötöst azonban végigszenvedtem, és bár a második félidőt nagy lendülettel kezdte a csapat, öt jó perc egy ilyen keretű, magyar szinten kiemelkedően jó körülmények között készülő csapattól nem elég, ez a teljesítmény kevés a bajnoki címhez. Az edzői szakma buktatója és szépsége is egyben, hogy Újpesten nincs idő építkezni.

2. A vezetők és a játékosok ragaszkodnak a szerintük kultúrát, stílust teremtő vezetőedzőhöz, Urbányi Istvánhoz – ön váltana-e a kispadon?

NAGY LÁSZLÓ: – Edzőként nem mondanék semmit kollégáról, de az tény, nekem négy meccs után két győzelem, egy döntetlen, egy vereség elég volt ahhoz, hogy megköszönjék a munkámat. Ha nem jönnek az eredmények, előbb-utóbb elfogy a vezetők türelme.

FEKETE LÁSZLÓ: – Ha arra gondolok, Bicskei Bertalannak egy mérkőzés jutott… A bajom az, hogy Nagy Lászlót elzavarták innen, azóta volt itt belga, szlovák, talán még indián edző is, persze a mélypont nálam a Mezey Györggyel elért őszi nyolcadik hely, amiből tavaszszal Mészöly Géza csaknem aranyat csinált. A játékosok szeretik az edzőt? Gondolom azért, mert jól elvannak ebben a helyzetben.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
2 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
15 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
28 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
52 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik