Békíteni akart, mégis kiállították a csatárt

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2008.03.10. 22:48
Címkék
Elég volt egy szikra, s Tököli Attila, a Paks támadója újfent a figyelem középpontjába került. Pedig a Kaposvár ellen hős lehetett volna, most mégis újabb kirohanásáról értekeznek a szurkolók. Vad II István játékvezető hibája egy szempillantás alatt a labdarúgó „robbanásához” és így a kiállításához vezetett.

Tököli Attila mindig is magán számairól volt híres. A paksi támadó az 1–1-s döntetlenre végződő Kaposvár elleni bajnokin sem tudott lakatot tenni a szájára, ezért aztán Vad II István játékvezető kiállította.

„Egy nullára vezettünk, amikor a hetvenhatodik percben példátlan bírói hiba történt – emlékezett vissza Gellei Imre, a Paks vezetőedzője. – A játékvezető piros lapot mutatott fel, csak éppen nem a szabálytalankodó Hanák Viktornak, hanem a vétlen Éger Lászlónak. Ez volt a döntő pillanat! Minden további történés ennek következménye.”

Így a gólszerző, Tököli Attila kiállítása is.

Pedig a fenti eset után még úgy tűnt: nem lesz vele semmi gond. Habár a csatár majd ötven métert vágtázott, ezúttal csak azért tette, hogy az indulatokat csillapítsa. A részletekről aztán a főszereplővé előlépő támadót faggattuk, aki egy keserű „Muszáj?” kérdést követően csak hosszas hallgatás után fogott bele az emlékezésbe.

„Távol álltam a történtektől, így nem tudtam megítélni a szabálytalanság súlyosságát – merengett Tököli Attila. – Nem vitattam én semmit, csakis azért futottam oda, hogy elhúzzam onnan Éger Lászlót.”

Majd a kiállított védő odaadta Tököli Attilának a kapitányi karszalagot, hogy vigye oda a helyettesnek, Kovács Attilának. Ekkor aztán a támadó sárgát kapott, tán mert a játékvezető némi időhúzást vélt felfedezni a cselekmény hátterében.

„Igen, ekkor elszakadt a cérna – ismerte el a játékos, akinek ez volt a harmadik figyelmeztetése, ezért a Honvéd elleni összecsapást is ki kellett volna hagynia. – Nagyon feszült lettem, és ekkor már mondtam a magamét, de nem címeztem senkinek sem. Ezzel együtt fel nem foghatom, ezt megelőzően mi történt. Legyen elég annyi, hogy furcsa gondolatok keringenek ilyenkor az ember fejében.”

Akár még az is, hogy hirtelen felindulásból felhagy a labdarúgással. De erről azért szó sincs – legalábbis vasárnap már nem. Sőt attól sem kell tartania, hogy kiteszik a csapatból, mert visszaesőnek számít.

„Megnéztem a mérkőzés felvételét – mondta Haraszti Zsolt, a paksiak ügyvezetője. – Kezdjük az első esettel: ha Éger László a tettes, csak sárga járt volna neki, hiszen nem gólhelyzetben lévő támadót akasztott meg, elvégre Hanák Viktor mögötte helyezkedett. Ha utóbbi szabálytalankodott, akkor jogos a piros, csakhogy nem Éger Lászlónak járt volna. Ami ezután következett, az felháborító, és nem hagyjuk annyiban a keddi fegyelmi tárgyaláson. Tököli Attila békített, majd a túlsó oldalon álló partjelző jelzésére sárgát kapott. Nem akarom felmenteni a támadónkat, a szövegelésért házirendünk alapján megkapja a büntetését. De előtte nem követett el semmit, amelyre azt mondhatnánk, hogy hibázott. Logikátlan az egész.”

Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
16 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
29 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
42 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik