Edzőváltás? Szó sem lehet róla!

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2008.03.10. 22:48
Címkék
Az MTK elleni szombati vereség (1–3), illetve a korábban a Zalaegerszegtől és a Debrecentől kapott nagy pofon miatt a szurkolók bizalma megrendült Urbányi István újpesti vezetőedzőben, amit legutóbb a sokat hangoztatott „Urbányi, takarodj!” rigmussal fejeztek ki. Hiába, a vezetőség továbbra is hisz az edzőben.

Szóval akkor nem takarodik?Szóval akkor nem takarodik?

Nem – felelte Urbányi István, az Újpest FC vezetőedzője.

A szurkolókat boldoggá tenné ezzel.

Nyilvánvalóan nem jó hallgatni ezt a kórust, és azzal sem vigasztalhatom magam, hogy az én nevemre jól kijön ez a rigmus. Már a meccs közben is lüktetett bennem ez a két szó, bár én igyekeztem azt hallani: Urbányi, gondolkodj! És amikor szombat este hazamentem, megpróbáltam józanul mérlegelni, mivel segítek többet a csapatnak: azzal, ha felállok, vagy azzal, ha maradok.

Akkor nézzük: 1–4, 1–5, 1–3 – nem lett volna meglepő, ha elköszön az Újpest FC-től.

Akármennyire is szeretnék sikeres lenni, végül arra jutottam, itt nem rólam van szó. Tudom, edzőként én kerülök a középpontba, ha nem jönnek az eredmények. Amikor mérlegeltem, eszembe jutott: egy új edző, bárki legyen is az, néhány hét türelmet kapna a közönségünktől és a médiától egyaránt, ez a türelem pedig csökkentené a csapatra nehezedő nyomást – vagyis ez nagyon erős érv lett volna arra, hogy távozzak. Meg ugye nem kellemes ezt a kórust hallgatni, ami, azt hiszem, senkinek sem hiányzik.

Mégis marad. Milyen érveket tud felhozni maga mellett?

Legfőképpen azt, hogy tudom, mennyit dolgoztunk, tudom, hogy mit akarunk játszani, elérni, és legfőképpen tudom, hogy erre képesek vagyunk. Egyértelmű, én is látom, hogy az általunk kitalált rendszer valamiért egyelőre nem működik. De meg győződésem, hogy ennek megvannak a pontos és valós okai. Erős a keretünk, de egyelőre nem viseli el, hogy a védelemből kulcsemberek essenek ki, azt sem, hogy néhányan csak a felkészülés végén érkeztek meg, azt sem, hogy a számunkra bajnoki döntőnek beillő MTK elleni meccs előtt megsérül Foxi Kethevoama, aki eddig a legtöbb gólunkban benne volt, és azt sem, hogy egy sorsdöntő szituációban a játékvezető számunkra kedvezőtlenül ítél. A legfontosabb érvem, hogy érzem, a futballisták hisznek nekem.

Otto Rehhagel mondta egyszer: az edzőt nem akkor kell kirúgni, amikor nem jönnek az eredmények, hanem amikor már a játékosai sem bíznak benne. Ezek szerint önben bíznak.

Én így érzem. Elhiszik nekem, hogy célravezető, amit csinálunk. De hangsúlyozom, ebben a helyzetben nem én vagyok a fontos, hanem az, hogy például Korcsmár Zsolt magabiztos, önbizalommal teli futballista legyen nemzetközi szinten is, és meglehet, ehhez az is kell, hogy most én legyek az edzője.

Ideálisak a körülmények, a pénzügyi helyzet stabil, a játékoskeret állítólag erős, szóval minden nagyszerű – csak éppen három meccs, három vereség, 3–12-es gólkülönbség.

ebben benne van az is, hogy ha Zalaegerszegre utazunk, azt kérdezzük magunktól: álljunk be tíz emberrel védekezni, vag

Legfrissebb hírek

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
12 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
25 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
49 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik