Most csereként segített

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2008.03.14. 23:32
Címkék
Az 1–0-s vendégelőnnyel záruló 90 percet és a gól nélküli ráadást követően csak a tizenegyespárbajban dőlt el a PSV–Tottenham találkozó az UEFA-kupa nyolcaddöntőjében. A csereként beálló Dzsudzsák Balázs is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy végül a holland csapat jutott tovább. A magyar játékos végezte el az akkor még hátrányban lévő eindhoveni gárda ötödik tizenegyesét, és teljesítette is a rábízott feladatot.

A PSV-t erősítő Dzsudzsák Balázs személyében három év után (2005-ben Sáfár Szabolcs, Austria Wien) ismét szerepelhet magyar futballista az UEFA-kupa negyeddöntőjében. A nyolcaddöntő visszavágójának kilencven perce elteltével 1–0-ra vezetett a vendég Tottenham, döntés a hosszabbításban sem született, ezért következett a tizenegyespárbaj. A hazaiak második lövője, Danko Lazovics hibázott, nem csoda, hogy a 82. percben becserélt magyar játékoson nagy volt a nyomás: ha hibázik az ötödik sorozatban, csapata kiesik. Felesleges volt azonban aggódni, a szélső rendkívül higgadtan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, és mert Gomes kivédte Jermaine Jenas lövését, folytatódott a párbaj. A továbbjutás kérdését Pascal Chimbonda döntötte el: Dirk Marcellis sikeres kísérlete után, a hetedikként sorra kerülő francia védő mellé lőtte a labdát, így a hazaiak ünnepelhettek.

A nyolcszoros válogatott magyar középpályás lapunknak elmondta, rögtön tudta, hogyan végzi majd el a létfontosságú tizenegyest. „Amikor megkérdezték, ki szeretne tizenegyest rúgni, én is jelentkeztem, mire mondták, választhatok, másodikként, negyedikként vagy ötödikként próbálkozom. Én kértem, hogy utolsóként rúghassak

– kezdte Dzsudzsák. – Már abban a pillanatban eldöntöttem, hogy jobb oldalra lövöm majd a labdát. Miután Lazovics kísérlete kimaradt, kissé izgultam amikor rám került a sor, mivel tisztában voltam azzal, ha hibázom, kiesünk. Szerencsére nem így történt. A meccs után rendkívül felszabadult volt a hangulat, a nézők is minket ünnepeltek, úgy érzem, az ilyen pillanatokért érdemes focizni.”

Dzsudzsák korábban elmondta, az odavágón az Ajax elleni, végül elmaradt bajnoki miatt léptek pályára tartalékosabb felállásban. Sef Vergoossen szerda este végül ugyanazt a kezdő tizenegyet vetette be – mint a középpályás beszámolt róla, annak reményében, hogy a kissé defenzívebb felállású csapat talán jobban tudja tartani az idegenben kiharcolt 1–0-s előnyt. Ez végül a támadójáték rovására ment, ráadásul nem sikerült kapott gól nélkül kihúzni a 90 percet.

Szóba került az is, melyik együttessel játszana legszívesebben, esetleg mely gárdától tart a PSV. „Nagyon jó csapatot

búcsúztattunk a nyolcaddöntőben, tehát innentől kezdve nincs kitől félnünk. Jan Wouters, a segédedzőnk állítólag megálmodta, hogy a skót Rangerst kapjuk a legjobb nyolc között. Én személy szerint Spanyolországba is nagyon szívesen mennék.”

Mivel a kupasorozat negyeddöntőjének első felvonását április 3-án játsszák, a listavezető eindhoveni alakulatnak egy ideig elég a bajnokságra koncentrálni. A címvédő előnye jelenleg hat pont a második helyezett Ajaxszal szemben. Az éllovas vasárnap a Roda otthonába látogat, így az sem elképzelhetetlen, hogy a kerkradeieket erősítő Bodor Boldizsár és Dzsudzsák Balázs személyében két magyar játékos is pályára lép a találkozón.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
12 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
15 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
39 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
54 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik