Nyíradonyi boldogság

T. N.T. N.
2008.03.25. 07:04
Címkék

Noha két különböző megyét képviselnek, a tíz kilométeres távolság miatt presztízsmérkőzést játszott a hét végén az NB III Tisza-csoportjában a Nyíradony (Hajdú-Bihar megye) és a Balkány (SzabolcsSzatmár-Bereg megye). Az ilyenkor megszokott felfokozott idegállapot mellett talán a vendég szabolcsiak érezhették magukat nyeregben, különösképpen, ha a találkozó előtt átböngészték az ellenfél eddigi eredményeit. A Nyíradony ugyanis a legutóbbi játéknapig mindössze egy pontot gyűjtött, miközben a Nagyecsedtől 8–1-re, míg az Ibránytól és a DVTK II-től egyaránt 7–1-re kapott ki. Nos, joggal bizakodtak tehát a balkányiak, ám nem számoltak Bodnár Szabolcscsal, akit a hajdúságiak a romániai Érmihályfalváról szerződtettek a télen. Bár az erdélyi csatár könyökízület-ficam miatt nem léphetett pályára az első két bajnokin, a Balkány ellen bemutatkozhatott új csapatában, és góljának, valamint remek teljesítményének köszönhetően a Nyíradony megszerezte első győzelmét a szezonban.

,,Igen sok ponttal vagyunk lemaradva a mezőnytől, de nem adjuk fel – bizakodott Mercs Gábor, a Nyíradony elnöke. – A sorsolást ismeretében számításokat is végeztünk, amelyek alapján sikerülhet a bentmaradás. Persze a labdarúgás nem matematika, de mindenképpen erősebb a játékosállományunk, mint az ősszel volt. Sajnos a tizenhét, tizennyolc éves futballistáink nem elég érettek a harmadosztályhoz, ám ha a tavasszal kezdődött volna a bajnokság, bizton állíthatnám, hogy nem lennének kiesési gondjaink.”

A nyíradonyiak gyengébb szereplése nem újkeletű, hiszen az előző évadban is éppenhogy sikerült meghosszabbítaniuk NB III-as tagságukat. Mercs Gábor 2006 novemberében vette át a hajdúsági egyesület vezetését, éppen akkor, amikor 13 labdarúgó hagyta el a klubot. Az új elnök fiatal játékosokkal töltötte fel a keretet, ez azonban nem jelentettek megoldást a problémákra, s hiába nem áldoznak keveset a környékbeli vállalkozók és a helyi önkormányzat a csapatra, jelentősebb célok eléréséhez ez nem elég. A télen szerződtetett romániai Bodnár Szabolcs mellett ugyanis szükség lenne még háromnégy labdarúgóra.

,,Elképzelhető, hogy a szezon végén kiesünk, ám attól nem kell félnünk, hogy ismét játékosok nélkül maradunk – folytatta az elnök. – Már most szerződést kötöttünk ugyanis a keret tagjaival, mivel benne van a pakliban, hogy sikerül kiharcolnunk a bennmaradást, és akkor legalább a csapat gerince már adva van.”

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
13 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
20 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
31 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
40 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
51 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
58 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik