A falon is át kell mennie az Újvárosnak

ARDAY ATTILAARDAY ATTILA
2008.04.02. 01:15
Címkék
Csütörtökön 18 órától a Dunaferr saját csarnokában vághat vissza a Pick-Szegednek az elődöntő második mérkőzésén. Legnagyobb hírértéke ezúttal a helyszín-meghatározásnak van, hiszen kérdésessé vált, továbbra is használhatják-e a híres újvárosi szakosztályok azokat az ingatlanokat, amelyeket eddig az otthonuknak mondtak. A férfi kézilabdázók is bemehetnek a kapun, a Pick-Szeged védőfalán viszont sokkal nehezebb lesz átjutniuk.

A rendkívüli helyzet, amelyben labdarúgók, jégkorongozók, röplabdázók és kézilabdázók jövője a tét, rendkívüli közgyűlést igényelt Dunaújváros önkormányzatától – hiszen az ingatlanok üzemeltetői szerződése március 31-én lejárt, a szakosztályokat a zárt kapus edzések réme fenyegette, csakhogy ezúttal a kapu külső oldalán találták volna magukat… A keddi önkormányzati ülés viszont meghosszabbította a szerződést – legalább átmeneti túlélést biztosítva a csapatsportoknak. Más kérdés, hogy a mostani díjtételekbe előbb-utóbb belerokkannának, így a pénzhiány nevű betegségre jelenleg csak tüneti kezelést alkalmaztak. De beszéljünk inkább a Dunaferr–Pick-Szeged férfibajnoki elődöntőről, amelyen az esélyesebb Pick 1–0-ra vezet, vagyis két meccset kell még (már csak?) megnyernie a fináléhoz. Az újvárosiaknak egyszer idegenben is győzniük kellene, a hatalmas szívvel küzdő Dunaferr-csapatkapitány, Rosta Miklós esélylatolgatása ezzel együtt is hideg realizmust tükröz.

„Abszolút irreális, hogy mi döntőt játsszunk az idén, az is óriási eredmény lenne, ha itthon nyerni tudnánk – véli Rosta Miklós. – A Szeged tavaly óta tovább erősödött, mi közben olyan húzóember pótlását igyekszünk megoldani, mint Császár Gábor. Ellenfelünk győzött Barcelonában, mi simán kiestünk az Aragonnal szemben, azt is mondhatnám, hogy a Pick-Szeged BL, a Dunaferr EHF-kupa szintű csapat. Anyagi lehetőségeink is nagyban különböznek a Szegedétől és a Veszprémétől, ezért az idén nem is tűzhettük ki célként a befogásukat. Igaz, mögöttünk is elég nagy az űr, valahol a két élcsapat és a mezőny többi tagja között lebegünk. Főleg önmagunkkal küzdünk, ezenkívül szinte csak a PLER-rel és Debrecennel tudunk igazán éles meccseket játszani.”

A Rosta-féle védelem becsülettel állta a sarat Szegeden, nem is kapott sok gólt. A támadójátékon már több javítanivaló akad, hiszen a beállóshoz szinte el sem jutottak a labdák. Ott viszont már nem a csapatkapitány várja őket.

„Kemény Józsival én már csak a védelmet szolgálom, Zubai Szabolcs beállósként most már a válogatottban is alapember, sőt Sándor Ákos szintén a nemzeti csapat kapuján kopogtat – mondja a termetére nézve is nagy előd (195 centi, 115 kiló). – Meg kell békülni vele, hogy lassan kiszorítják az öregeket a csapatból, és meg kell találnunk azokat a részfeladatokat, amelyekkel segíteni tudunk a pályán. Nekünk ezek is apró sikereket jelentenek.”

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
9 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
10 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
21 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
26 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
33 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
35 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
59 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik