Kockáztatott, meg is sérült

T. N.T. N.
2008.04.02. 01:15
Címkék

Visszavette a vezetést a Bé késcsabai Előre 1912 SE az NB III Alföld-csoportjában. Szarvas János együttese legutóbb szeptember végén állt a mezőny élén, miután hét góllal verte legfőbb riválisát, a Bajai LSE-t. Azt követően azonban visszaesett a lila-fehérek teljesítménye, és hosszú heteken keresztül hatpontos lemaradással követte a listavezető bajaiakat. A tavasszal azonban csak egy döntetlen csúfítja a hibátlan mérleget, ám a Hódmezővásárhely elleni négy találat, valamint a Baja veresége az Algyő ellen átrendezte a tabella elejét. A békéscsabaiak remeklése nem kizárólag Pozsár Gábor érdeme, ám tény, hogy 24 találattal vezeti a góllövőlistát. A lilák 27 esztendős csatára az elmúlt hétvégén is berámolt hármat, majd sérülése miatt cserét kért.

Nagy a baj?

Valószínűleg a jobb combomban beszakadt a lovaglóizom – felelte Pozsár Gábor. – Több hétig sérülten játszottam, de bízom benne, hogy két hét múlva már ismét pályára léphetek. Addig injekciókúrára és kezelésekre járok majd.

Miért vállalta így a játékot?

Mert futballozni akartam, és mert meg kell nyernünk a bajnokságot, ezt várják tőlünk a vezetők és a szurkolók is. Ehhez azonban minden mérkőzésen a legtöbbet kell nyújtanunk. Eddig is sok volt a sérültünk, ráadásul eltiltottjaink miatt kevesen voltunk a Hódmezővásárhely ellen, így gondoltam, megkockáztatok még egy mérkőzést sérülten. Valljuk be, csak idő kérdése volt, mikor lesz komolyabb a baj.

Ismét vezetik a csoportot a Baja előtt. Erre volt már példa korábban is.

Igen, de most már szeretnénk is megtartani az előnyünket. Az ősszel legyőztük a bajaiakat, majd érthetetlen módon visszaestünk, de tanultunk a hibáinkból, és bár még koránt sincs vége a bajnokságnak, nem hibázhatunk többet. Legközelebb Algyőn is nyernünk kell.

Éppen az algyőiek győzték le idegenben a Baját. Még mindig ennyire bizakodó?

Tény, hogy az ősszel is nehezen gyűrtük le őket, de nincs más választásunk, mint a győzelem. Már csak a szurkolóink miatt sem engedhetjük meg a gyengébb teljesítményt, hiszen a legutóbbi két hazai bajnokinkon egyaránt ezer-ezer néző volt .

Tavaly játszott az NB IIből kiesett csapat…

Így van, remélem, most tagja leszek a visszajutónak is, mert valójában a harmadosztályú bajnokság kissé gyenge. Nem szeretnénk még egy évet itt tölteni.

Legfrissebb hírek

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
1 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
6 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
21 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
28 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
38 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik